۲۳/۰۵/۱۳۹۹

آمار کرونا در آمریکای لاتین؛ شمار قربانیان از مرز ۲۰۰ هزار نفر گذشت

آمار کرونا در آمریکای لاتین؛ شمار قربانیان از مرز ۲۰۰ هزار نفر گذشت آمار مرگ‌ومیر ناشی از ویروس کرونا در آمریکای لاتین شنبه شب ۱۱ مرداد از مرز ۲۰۰ هزار نفر عبور کرد. بر اساس آمارهایی که خبرگزاری رویترز جمع‌آوری کرده است، علاوه بر ایالات متحده آمریکا، تعداد مرگ‌ومیر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در برزیل و مکزیک در مقایسه با سایر کشورها شتاب فزاینده‌ای گرفته است. در مجموع حدود ۷۰ درصد از تلفات ناشی از ابتلا به این ویروس در منطقه آمریکای لاتین متعلق به این دو کشور است. دولت‌های برزیل و مکزیک تلاش کرده‌اند با اعمال مقررات سخت‌گیرانه شیوع ویروس کرونا را مهار کنند و در عین حال اقتصاد و کسب‌وکارها را که در اثر این بحران به شدت ضربه خورده است، بازگشایی کنند. تعداد مرگ‌ومیر روزانه در برزیل طی هفته گذشته با ۱۵۹۵ نفر قربانی در روز رکورد زد و روز شنبه این آمار با ۱۰۸۸ نفر جان‌باخته به اوج خود رسید. تعداد مرگ‌ومیر روز شنبه در مکزیک به ۷۸۴ نفر رسید و برای نخستین بار بیش از ۹ هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور ثبت شد. این گزارش می‌افزاید شمار مبتلایان در آفریقای جنوبی نیز از مرز ۵۰۰ ..

آمار کرونا در آمریکای لاتین؛ شمار قربانیان از مرز ۲۰۰ هزار نفر گذشت

آمار مرگ‌ومیر ناشی از ویروس کرونا در آمریکای لاتین شنبه شب ۱۱ مرداد از مرز ۲۰۰ هزار نفر عبور کرد.

بر اساس آمارهایی که خبرگزاری رویترز جمع‌آوری کرده است، علاوه بر ایالات متحده آمریکا، تعداد مرگ‌ومیر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا در برزیل و مکزیک در مقایسه با سایر کشورها شتاب فزاینده‌ای گرفته است. در مجموع حدود ۷۰ درصد از تلفات ناشی از ابتلا به این ویروس در منطقه آمریکای لاتین متعلق به این دو کشور است.

دولت‌های برزیل و مکزیک تلاش کرده‌اند با اعمال مقررات سخت‌گیرانه شیوع ویروس کرونا را مهار کنند و در عین حال اقتصاد و کسب‌وکارها را که در اثر این بحران به شدت ضربه خورده است، بازگشایی کنند.

تعداد مرگ‌ومیر روزانه در برزیل طی هفته گذشته با ۱۵۹۵ نفر قربانی در روز رکورد زد و روز شنبه این آمار با ۱۰۸۸ نفر جان‌باخته به اوج خود رسید. تعداد مرگ‌ومیر روز شنبه در مکزیک به ۷۸۴ نفر رسید و برای نخستین بار بیش از ۹ هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور ثبت شد.

این گزارش می‌افزاید شمار مبتلایان در آفریقای جنوبی نیز از مرز ۵۰۰ هزار نفر عبور کرده که نیمی از تعداد مبتلایان در کل ۵۴ کشور قاره آفریقا است. تا کنون هشت هزار نفر نیز بر اثر ابتلا به کرونا در این کشور جان باخته‌اند.

در حال حاضر، بر اساس آمارهای رسمی دولت‌ها، ۱۷ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از این میان ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر سلامتی خود را بازیافته و ۶۸۴ هزار نفر هم جان خود را از دست داده‌اند.