۱۳/۰۵/۱۳۹۹

فضانوردان ناسا با کپسول درگن اسپیس‌اکس به زمین باز‌می‌گردند

اولین فضانوردان ناسا که با کپسول درگن شرکت اسپیس‌اکس به ایستگاه فضایی بین‌المللی سفر کرده بودند، به زمین بازمی‌گردند. این آخرین و مهمترین بخش این ماموریت است. به گزارش آسوشیتدپرس، درگن قرار است بعد از ظهر یکشنبه ۱۲ مرداد در آب‌های خلیج مکزیک فرود بیاید و این اولین آب‌فرود (فرود در آب) فضانوردان در ۴۵ سال گذشته است. آب‌فرود پیشین به نخستین ماموریت فضایی مشترک آمریکا و شوروی به نام آپولو-سایوز در سال ۱۹۷۵ میلادی باز می گردد. کریس کَسِدی، فرمانده ایستگاه فضایی، هنگام وداع با داگ هرلی و باب بنکن برای آنها سفری امن و فرودی بی‌خطر را آرزو کرد. داگ هرلی و باب بنکن اولین فضانوردانی بودند که در ۳۰ ماه مه ۲۰۲۰ توسط کپسول درگن اسپیس‌اکس، بعد از نزدیک به یک دهه، از خاک آمریکا به فضا رفتند. از نتیجه آن شرکت اسپیس‌اکس اولین شرکت فناوری فضایی خصوصی در فرستادن انسان به مدار زمین شد و بازگشت درگن به زمین، بار دیگر این شرکت را در جایگاه اول قرار خواهد داد. Sorry, but your browser cannot support embedded video of this type, you can download this video to view it offline. دانلود360p | 3 MB480p | 5 MB540p..

اولین فضانوردان ناسا که با کپسول درگن شرکت اسپیس‌اکس به ایستگاه فضایی بین‌المللی سفر کرده بودند، به زمین بازمی‌گردند. این آخرین و مهمترین بخش این ماموریت است.

به گزارش آسوشیتدپرس، درگن قرار است بعد از ظهر یکشنبه ۱۲ مرداد در آب‌های خلیج مکزیک فرود بیاید و این اولین آب‌فرود (فرود در آب) فضانوردان در ۴۵ سال گذشته است. آب‌فرود پیشین به نخستین ماموریت فضایی مشترک آمریکا و شوروی به نام آپولو-سایوز در سال ۱۹۷۵ میلادی باز می گردد.

کریس کَسِدی، فرمانده ایستگاه فضایی، هنگام وداع با داگ هرلی و باب بنکن برای آنها سفری امن و فرودی بی‌خطر را آرزو کرد.

داگ هرلی و باب بنکن اولین فضانوردانی بودند که در ۳۰ ماه مه ۲۰۲۰ توسط کپسول درگن اسپیس‌اکس، بعد از نزدیک به یک دهه، از خاک آمریکا به فضا رفتند.

از نتیجه آن شرکت اسپیس‌اکس اولین شرکت فناوری فضایی خصوصی در فرستادن انسان به مدار زمین شد و بازگشت درگن به زمین، بار دیگر این شرکت را در جایگاه اول قرار خواهد داد.

Sorry, but your browser cannot support embedded video of this type, you can download this video to view it offline.

دانلود360p | 3 MB480p | 5 MB540p | 6 MB720p | 11 MB1080p | 22 MBOriginal | 74 MB اِمبد" />کپی دانلود صوتی

هرلی و بنکن در این سفر تنها نیستند. آنها عروسک دایناسور بنفش و آبی رنگی را که با انتخاب پسرانشان با خود به فضا برده بودند، را نیز به زمین باز می گردانند.