۲۴/۰۵/۱۳۹۹

رهبر مذهبی ۸۹ ساله در کره جنوبی به‌دلیل اخلال در روند مقابله با کرونا بازداشت شد

رهبر مذهبی ۸۹ ساله در کره جنوبی به‌دلیل اخلال در روند مقابله با کرونا بازداشت شد رهبر یک فرقه مذهبی در کره جنوبی به‌دلیل آن‌چه فریب و اخلال در روند مقابله با شیوع ویروس کرونا و در نتیجه انتشار بیشتر آن عنوان شده، بازداشت شد. لی مان‌هی، بنیان‌گذار و رهبر «کلیسای عیسی معبد میشکان» یا به اختصار کلیسای «شین‌چان‌جی»، ۸۹ سال دارد و چهره‌ای‌ست جنجال‌برانگیز. کلیسای او بیش از ۳۰۰ هزار رهرو دارد. آقای لی متهم است با فریب دادن، ارائه اسناد جعلی به مقام‌های بهداشتی و دروغ‌گویی در مورد شمار کسانی که در تجمع این فرقه در زمستان گذشته حضور داشتند، به شیوع گسترده کووید-۱۹ در کره جنوبی دامن زده‌است. او در عین حال به اختلاس از صندوق کلیسا و تجمعات غیرقانونی مذهبی متهم است. دادگاه هر چند تاکید کرده او سالخورده است و تندرست نیست، اما بازداشت او مناسب و توجیه‌پذیر است. لی مان‌هی پیشتر نیز در ارتباط با شیوع کووید-۱۹ در کره جنوبی با پرسش و تحقیقات پلیس روبه‌رو شده بود، اما دستور بازداشت او در روز سه‌شنبه صادر شد. علاوه بر او سه نفر دیگر نیز بازداشت و در مجموع برای هفت نفر از اعضای این فرقه کیفرخواست صا..

رهبر مذهبی ۸۹ ساله در کره جنوبی به‌دلیل اخلال در روند مقابله با کرونا بازداشت شد

رهبر یک فرقه مذهبی در کره جنوبی به‌دلیل آن‌چه فریب و اخلال در روند مقابله با شیوع ویروس کرونا و در نتیجه انتشار بیشتر آن عنوان شده، بازداشت شد.

لی مان‌هی، بنیان‌گذار و رهبر «کلیسای عیسی معبد میشکان» یا به اختصار کلیسای «شین‌چان‌جی»، ۸۹ سال دارد و چهره‌ای‌ست جنجال‌برانگیز. کلیسای او بیش از ۳۰۰ هزار رهرو دارد.

آقای لی متهم است با فریب دادن، ارائه اسناد جعلی به مقام‌های بهداشتی و دروغ‌گویی در مورد شمار کسانی که در تجمع این فرقه در زمستان گذشته حضور داشتند، به شیوع گسترده کووید-۱۹ در کره جنوبی دامن زده‌است.

او در عین حال به اختلاس از صندوق کلیسا و تجمعات غیرقانونی مذهبی متهم است.

دادگاه هر چند تاکید کرده او سالخورده است و تندرست نیست، اما بازداشت او مناسب و توجیه‌پذیر است.

لی مان‌هی پیشتر نیز در ارتباط با شیوع کووید-۱۹ در کره جنوبی با پرسش و تحقیقات پلیس روبه‌رو شده بود، اما دستور بازداشت او در روز سه‌شنبه صادر شد.

علاوه بر او سه نفر دیگر نیز بازداشت و در مجموع برای هفت نفر از اعضای این فرقه کیفرخواست صادر شده‌است. همه آن‌ها متهم به نقض مقررات مربوط به مقابله با همه‌گیری و جلوگیری از اجرای عدالت روبه‌رو هستند.

تجمعات اعضای این فرقه به بیماری دست‌کم چهار هزار نفر از اعضای آن منجر شده، و همچنین سبب شد تا شهر دگو و برخی مناطق جنوب‌شرقی کشور با موجی از شیوع ویروس کرونا روبه‌رو شوند.

علاوه بر این داده‌ها حاکی‌ست نزدیک به یک سوم کل موارد ابتلا در کره جنوبی، یعنی پنج هزار نفر از حدود ۱۵ هزار نفر، به نقض اصول و مقررات توسط کلیسای «شین‌چان‌جی» مربوط می‌شود.