۲۴/۰۵/۱۳۹۹

عفو بین‌الملل خواستار آزادی صبا کردافشاری،‌ فعال مدنی زندانی شد

سازمان عفو بین الملل با انتشار یک فراخوان، در سالروز تولد ۲۲ سالگی صبا کردافشاری،‌ فعال مدنی زندانی، خواستار اقدام فوری نسبت به وضعیت وی در ایران شد. این نهاد از مقامات جمهوری اسلامی خواست او را فوراً و بدون قید و شرط آزاد کنند. سازمان عفو بین الملل روز دوشنبه ۱۶ تیر، با انتشار فراخوانی از مردم و فعالان حقوق بشر سراسر دنیا خواست از مقامات جمهوری اسلامی ایران، خواستار آزادی صبا کردافشاری شوند. صبا کردافشاری دیروز تولد ۲۲سالگی خود را در زندان سپری کرد. او یک زندانی عقیدتی است که به خاطر فعالیتهای صلح‌آمیزش در اعتراض به قانون تبعیض‌آمیز و تحقیرآمیز حجاب اجباری به ۲۴ سال زندان محکوم شده است. تولدش را تبریک می‌گوییم و تا زمان آزادی کنارش می‌ایستیم.https://t.co/cJYZsDlckXpic.twitter.com/2qS1I2qEyz — Amnesty Iran (@AmnestyIran) July 6, 2020بر اساس اطلاعات منتشر شده،‌ این فعال مدنی زندانی که از بیماری دستگاه گوارش رنج می‌برد، بخاطر تشدید این بیماری در زندان از درد برخوردار بوده و از دسترسی به مراقبت های پزشکی محروم شده است. صبا کردافشاری،‌ فعال مدنی زندانی و از معترضان به حجاب اجباری که از خر..

سازمان عفو بین الملل با انتشار یک فراخوان، در سالروز تولد ۲۲ سالگی صبا کردافشاری،‌ فعال مدنی زندانی، خواستار اقدام فوری نسبت به وضعیت وی در ایران شد. این نهاد از مقامات جمهوری اسلامی خواست او را فوراً و بدون قید و شرط آزاد کنند.

سازمان عفو بین الملل روز دوشنبه ۱۶ تیر، با انتشار فراخوانی از مردم و فعالان حقوق بشر سراسر دنیا خواست از مقامات جمهوری اسلامی ایران، خواستار آزادی صبا کردافشاری شوند.

صبا کردافشاری دیروز تولد ۲۲سالگی خود را در زندان سپری کرد.
او یک زندانی عقیدتی است که به خاطر فعالیتهای صلح‌آمیزش در اعتراض به قانون تبعیض‌آمیز و تحقیرآمیز حجاب اجباری به ۲۴ سال زندان محکوم شده است.
تولدش را تبریک می‌گوییم و تا زمان آزادی کنارش می‌ایستیم.https://t.co/cJYZsDlckXpic.twitter.com/2qS1I2qEyz

— Amnesty Iran (@AmnestyIran) July 6, 2020

بر اساس اطلاعات منتشر شده،‌ این فعال مدنی زندانی که از بیماری دستگاه گوارش رنج می‌برد، بخاطر تشدید این بیماری در زندان از درد برخوردار بوده و از دسترسی به مراقبت های پزشکی محروم شده است.

صبا کردافشاری،‌ فعال مدنی زندانی و از معترضان به حجاب اجباری که از خرداد ماه سال گذشته در بازداشت به‌سر می‌برد، پیش از این توسط دادگاه انقلاب به اتهام تشویق به فساد و فحشا به ۱۵ سال زندان، به اتهام اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت ملی به ۷ سال و ۶ ماه حبس، و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به یک سال و ۶ ماه زندان محکوم شده بود که این حکم در دادگاه تجدید نظر با تبرئه وی از اتهام «تشویق به فساد و فحشا» به ۹ سال کاهش یافته بود.

صبا کرد افشاری در حالی دوران محکومیت خود را در زندان اوین سپری می‌کند که برای دومین سال پیاپی روز تولد خود در زندان به‌سر می‌برد؛ حمیدرضا کردافشاری پدر این فعال مدنی زندانی روز یکشنبه ۱۵ تیر‌ماه با انتشار ویدئویی خطاب به دخترش گفت: «امسال روز تولدت هم، مادرت که از تو دفاع کرده بود در کنار توست و نمی‌دانم خوشحال باشم یا ناراحت، که در کنار هم هستید ولی در ناکجاآباد.»

ویديو پدر صبا کردافشاری زندانی معترض به حجاب اجباری؛ دومین سالی است که در تولدت زندانی هستیویديو پدر صبا کردافشاری زندانی معترض به حجاب اجباری؛ دومین سالی است که در تولدت زندانی هستی

راحله احمدی، مادر این فعال مدنی زندانی، نیز روز شنبه ۲۶ بهمن ماه پس از حضور در شعبه ۳ اجرای احکام دادسرای عمومی و انقلاب تهران بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان اوین منتقل شده است. وی پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران به ۴ سال و دو ماه زندان محکوم شده بود.

صبا کرد افشاری،‌ فعال مدنی و مخالفان حجاب اجباریتائید مجدد حکم ۱۵ سال زندان صبا کردافشاری پس از برائت در دادگاه تجدیدنظرتائید مجدد حکم ۱۵ سال زندان صبا کردافشاری پس از برائت در دادگاه تجدیدنظر