۱۹/۰۴/۱۳۹۹

هشام الهاشمی، کارشناس مسائل امنیتی در بغداد به ضرب گلوله کشته شد

هشام الهاشمی، کارشناس مسائل امنیتی در بغداد به ضرب گلوله کشته شد رسانه‌های مختلف عربی و ایرانی روز دوشنبه از کشته شدن هشام الهاشمی، کارشناس مسائل امنیتی و چهره رسانه‌ای در بغداد خبر دادند. شبکه خبری العربیه در گزارش خود عنوان کرد که آقای هاشمی پس از اتمام یک مصاحبه تلویزیونی در مرکز بغداد هدف حمله عده‌ای افراد ناشناس قرار گرفت و کشته شد. هشام الهاشمی عضو «شورای مشورتی عراق» بود که اندیشکده‌ای غیردولتی در بغداد است. خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، گزارش داده که وزارت کشور عراق ترور او را تایید کرده است. این گزارش می‌افزاید که افراد ناشناس با استفاده از اسلحه مجهز به صدا خفه کن هشام الهاشمی را در مقابل خانه‌اش ترور کردند. فعالان عرب نزدیک به آقای هاشمی از او به عنوان فعال اصلاح‌طلب نام برده‌اند که در اعتراضات اخیر مردم عراق همراه و همسو با آنان بود. عراق از پاییز گذشته صحنه اعتراضات گسترده‌ای علیه فساد دولتی و بیکاری بود که صدها کشته بر جای گذاشت و به استعفای دولت عادل عبدالمهدی انجامید.

هشام الهاشمی، کارشناس مسائل امنیتی در بغداد به ضرب گلوله کشته شد

رسانه‌های مختلف عربی و ایرانی روز دوشنبه از کشته شدن هشام الهاشمی، کارشناس مسائل امنیتی و چهره رسانه‌ای در بغداد خبر دادند.

شبکه خبری العربیه در گزارش خود عنوان کرد که آقای هاشمی پس از اتمام یک مصاحبه تلویزیونی در مرکز بغداد هدف حمله عده‌ای افراد ناشناس قرار گرفت و کشته شد.

هشام الهاشمی عضو «شورای مشورتی عراق» بود که اندیشکده‌ای غیردولتی در بغداد است. خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، گزارش داده که وزارت کشور عراق ترور او را تایید کرده است.

این گزارش می‌افزاید که افراد ناشناس با استفاده از اسلحه مجهز به صدا خفه کن هشام الهاشمی را در مقابل خانه‌اش ترور کردند.

فعالان عرب نزدیک به آقای هاشمی از او به عنوان فعال اصلاح‌طلب نام برده‌اند که در اعتراضات اخیر مردم عراق همراه و همسو با آنان بود.

عراق از پاییز گذشته صحنه اعتراضات گسترده‌ای علیه فساد دولتی و بیکاری بود که صدها کشته بر جای گذاشت و به استعفای دولت عادل عبدالمهدی انجامید.