۲۴/۰۵/۱۳۹۹

نماینده ویژه رئیس‌جمهوری افغانستان در پی ابتلا به کووید-۱۹ درگذشت

نماینده ویژه رئیس‌جمهوری افغانستان در پی ابتلا به کووید-۱۹ درگذشت محمد یوسف غضنفر، نماینده ویژه رئیس‌جمهوری افغانستان در توسعه اقتصادی و امور بازرگانی، در پی ابتلا به بیماری ناشی از ویروس کرونا درگذشت. آقای غضنفر ارشدترین مقام افغان است، که بنا بر اعلام رسمی، به‌دلیل ابتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌است. فریدون الهام، مشاور این نماینده ویژه رئیس‌جمهوری افغانستان، به رادیو اروپای آزاد گفته محمد یوسف غضنفر در بیمارستانی در ترکیه درگذشته است. غضنفر از ازبک تبارهای افغانستان و از بازرگانان سرشناس آن کشور بود. تا ۱۳ تیر ماه بیش از ۳۲ هزار مورد ابتلا به بیماری ناشی از کروناویروس در افغانستان به‌طور رسمی ثبت شده و ۸۱۹ تن نیز بنا به اظهارات مقام‌های آن کشور جان خود را از دست داده‌اند. همزمان در دیگر کشور همسایه ایران و افغانستان، روز جمعه مشخص شد وزیر خارجه پاکستان نیز به کرونا مبتلا شده‌است. شاه محمود قریشی، در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشته بود که تب داشته و خود را قرنطینه کرده‌است. آقای قریشی افزوده که تست کووید-۱۹ او مثبت بوده، ولی احساس ضعف ندارد و از خانه به فعالیت‌های کا..

نماینده ویژه رئیس‌جمهوری افغانستان در پی ابتلا به کووید-۱۹ درگذشت

محمد یوسف غضنفر، نماینده ویژه رئیس‌جمهوری افغانستان در توسعه اقتصادی و امور بازرگانی، در پی ابتلا به بیماری ناشی از ویروس کرونا درگذشت.

آقای غضنفر ارشدترین مقام افغان است، که بنا بر اعلام رسمی، به‌دلیل ابتلا به کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌است.

فریدون الهام، مشاور این نماینده ویژه رئیس‌جمهوری افغانستان، به رادیو اروپای آزاد گفته محمد یوسف غضنفر در بیمارستانی در ترکیه درگذشته است.

غضنفر از ازبک تبارهای افغانستان و از بازرگانان سرشناس آن کشور بود.

تا ۱۳ تیر ماه بیش از ۳۲ هزار مورد ابتلا به بیماری ناشی از کروناویروس در افغانستان به‌طور رسمی ثبت شده و ۸۱۹ تن نیز بنا به اظهارات مقام‌های آن کشور جان خود را از دست داده‌اند.

همزمان در دیگر کشور همسایه ایران و افغانستان، روز جمعه مشخص شد وزیر خارجه پاکستان نیز به کرونا مبتلا شده‌است.

شاه محمود قریشی، در حساب کاربری‌اش در توئیتر نوشته بود که تب داشته و خود را قرنطینه کرده‌است.

آقای قریشی افزوده که تست کووید-۱۹ او مثبت بوده، ولی احساس ضعف ندارد و از خانه به فعالیت‌های کاری‌اش ادامه خواهد داد.

در پاکستان شمار رسمی بیماران بیش از ۲۲۱ هزار نفر و شمار اعلام‌شده درگذشت‌ها نیز ۴۴۵۰ نفر است.