۲۰/۰۴/۱۳۹۹

روسیه: از اول اوت سطح تولید نفت افزایش می‌یابد

روسیه: از اول اوت سطح تولید نفت افزایش می‌یابد الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه می‌گوید اوپک و کشورهای هم‌پیمان قصد ندارند سطح کاهش ۲۳ درصدی تولید نفت را بعد از ژوئیه تمدید کنند و تولیدشان افزایش خواهد یافت. در پی سقوط قیمت نفت، اوپک و کشورهای هم‌پیمان تصمیم گرفتند برای ماه‌های مه و ژوئن تولید خود را ۲۳ درصد، معادل ۹.۷ میلیون بشکه در روز کاهش دهند. ماه گذشته این کشورها تصمیم گرفتند سطح کاهش ۲۳ درصدی را برای ماه ژوئیه نیز تمدید کنند. الکساندر نواک پنج‌شنبه اعلام کرد کاهش تولید از اول ماه اوت تنها ۱۸ درصد، معادل ۷.۷ میلیون بشکه در روز خواهد بود. برای سال آینده نیز کاهش تولید این مجموعه ۱۴ درصد، معادل ۶ میلیون بشکه خواهد بود. بر اساس گزارش‌ها، اوپک در ماه گذشته میلادی ۷ درصد بیشتر از تعهد خود کاهش تولید داشت. عربستان ماه ژوئن بصورت داوطلبانه یک میلیون بشکه بیشتر از تعهد خود کاهش تولید انجام داد. افت تولید این مجموعه به همراه برخی کشورها مانند آمریکا، کانادا، برزیل و بلژیک، قیمت نفت برنت را از حدود ۱۸ دلار در ماه آوریل به نزدیک ۴۳ دلار در روز پنج‌شنبه افزایش داد. قیمت نفت در ژانویه سال..

روسیه: از اول اوت سطح تولید نفت افزایش می‌یابد

الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه می‌گوید اوپک و کشورهای هم‌پیمان قصد ندارند سطح کاهش ۲۳ درصدی تولید نفت را بعد از ژوئیه تمدید کنند و تولیدشان افزایش خواهد یافت.

در پی سقوط قیمت نفت، اوپک و کشورهای هم‌پیمان تصمیم گرفتند برای ماه‌های مه و ژوئن تولید خود را ۲۳ درصد، معادل ۹.۷ میلیون بشکه در روز کاهش دهند. ماه گذشته این کشورها تصمیم گرفتند سطح کاهش ۲۳ درصدی را برای ماه ژوئیه نیز تمدید کنند.

الکساندر نواک پنج‌شنبه اعلام کرد کاهش تولید از اول ماه اوت تنها ۱۸ درصد، معادل ۷.۷ میلیون بشکه در روز خواهد بود.

برای سال آینده نیز کاهش تولید این مجموعه ۱۴ درصد، معادل ۶ میلیون بشکه خواهد بود.

بر اساس گزارش‌ها، اوپک در ماه گذشته میلادی ۷ درصد بیشتر از تعهد خود کاهش تولید داشت. عربستان ماه ژوئن بصورت داوطلبانه یک میلیون بشکه بیشتر از تعهد خود کاهش تولید انجام داد.

افت تولید این مجموعه به همراه برخی کشورها مانند آمریکا، کانادا، برزیل و بلژیک، قیمت نفت برنت را از حدود ۱۸ دلار در ماه آوریل به نزدیک ۴۳ دلار در روز پنج‌شنبه افزایش داد.

قیمت نفت در ژانویه سال جاری بالای ۶۳ دلار بود، اما با شیوع کرونا در جهان به سرعت سقوط کرد.

شیوع کرونا در جهان، نیاز به نفت را به شدت کاهش داده و انتظار می‌رود در سال جاری مصرف جهانی نفت نسبت به پارسال بیش از ۸ میلیون بشکه در روز کاهش داشته باشد.