۲۴/۰۵/۱۳۹۹

انتخابات مقدماتی در ایالت‌های کلرادو و کنتاکی برگزار شد؛ پیروزی بزرگ دو نامزد زن از دو حزب

بخش انگلیسی صدای آمریکا - روز سه شنبه، دو ایالت کلرادو و کنتاکی شاهد رقابت‌های مقدماتی بودند. در کنتاکی ایمی مک‌گراث، پیروز رقابت‌های مقدماتی حزب دموکرات برای سنای آمریکا شد. خانم مک‌گراث با میچ‌ مکانل، سناتور این ایالت که رهبر جمهوریخواهان سنا است،‌ رقابت خواهد کرد. در ایالت کلرادو هم جان هیکن‌لوپر در رقابت‌های مقدماتی حزب دموکرات پیروز شد تا برای کسب کرسی سنا با سناتور کُری گاردنر رقابت کند. در رقابتی دیگر در کلرادو، لورن بوبرت که از حامیان جدی حق اسلحه است، اسکات تیپتون نماینده جمهوریخواهی که برای پنج دوره در حزب نمایندگان حضور داشته را در مرحله انتخابات مقدماتی شکست داد. در ایالت اوکلاهما هم سناتور جیم اینهاف پیروزی آسانی در انتخابات مقدماتی داشت. با پشت سرگذاشتن انتخابات مقدماتی در این ایالت‌ها، انتخابات نهایی در ماه نوامبر امسال همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

بخش انگلیسی صدای آمریکا – روز سه شنبه، دو ایالت کلرادو و کنتاکی شاهد رقابت‌های مقدماتی بودند. در کنتاکی ایمی مک‌گراث، پیروز رقابت‌های مقدماتی حزب دموکرات برای سنای آمریکا شد. خانم مک‌گراث با میچ‌ مکانل، سناتور این ایالت که رهبر جمهوریخواهان سنا است،‌ رقابت خواهد کرد.

در ایالت کلرادو هم جان هیکن‌لوپر در رقابت‌های مقدماتی حزب دموکرات پیروز شد تا برای کسب کرسی سنا با سناتور کُری گاردنر رقابت کند.

در رقابتی دیگر در کلرادو، لورن بوبرت که از حامیان جدی حق اسلحه است، اسکات تیپتون نماینده جمهوریخواهی که برای پنج دوره در حزب نمایندگان حضور داشته را در مرحله انتخابات مقدماتی شکست داد.

در ایالت اوکلاهما هم سناتور جیم اینهاف پیروزی آسانی در انتخابات مقدماتی داشت. با پشت سرگذاشتن انتخابات مقدماتی در این ایالت‌ها، انتخابات نهایی در ماه نوامبر امسال همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.