۱۲/۰۴/۱۳۹۹

گزارشگران بدون مرز حکم روح‌الله زم را غیر قابل پذیرش خواند

گزارشگران بدون مرز حکم روح‌الله زم را غیر قابل پذیرش خواند گزارشگران بدون مرز روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای حکم دادگاه بدوی برای روح‌الله زم، مدیر کانال آمدنیوز در تلگرام، را «غیر قابل پذیرش» و دادگاهش را «ناعادلانه» خواند. سخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی روز سه‌شنبه خبر داد که دادگاه آقای زم را به اتهاماتی چون جاسوسی برای دو کشور خارجی به اعدام محکوم کرده است. او اضافه کرد که «این حکم غیرقطعی و قابل فرجام‌خواهی است». در واکنش به صدور این حکم، گزارشگران بدون مرز، سازمان غیردولتی حامی اصحاب رسانه، در بیانیه‌ای اعلام کرد که «صدور حکم اعدام را برای روح‌الله زم مدیر کانال اطلاع‌رسانی آمدنیوز محکوم می‌کند و خواهان لغو فوری این حکم غیر قابل پذیرش است». در این بیانیه، قاضی ابوالقاصم صلواتی که ریاست دادگاه روح‌الله زم را بر عهده داشت «جلاد روزنامه‌نگاران و وب‌نگاران» توصیف شده است. مسئولان حکومت ایران روح‌الله زم و کانال تلگرامی «آمدنیوز» را متهم کرده‌اند که به ویژه در جریان اعتراض‌های دی‌ماه ۹۶، مردم را به خشونت تشویق کرده است. این اعتراضات در حدود ۱۰۰ شهر ایران رخ داد و بر اساس گزارش‌های ر..

گزارشگران بدون مرز حکم روح‌الله زم را غیر قابل پذیرش خواند

گزارشگران بدون مرز روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای حکم دادگاه بدوی برای روح‌الله زم، مدیر کانال آمدنیوز در تلگرام، را «غیر قابل پذیرش» و دادگاهش را «ناعادلانه» خواند.

سخنگوی قوه قضاییه جمهوری اسلامی روز سه‌شنبه خبر داد که دادگاه آقای زم را به اتهاماتی چون جاسوسی برای دو کشور خارجی به اعدام محکوم کرده است.

او اضافه کرد که «این حکم غیرقطعی و قابل فرجام‌خواهی است».

در واکنش به صدور این حکم، گزارشگران بدون مرز، سازمان غیردولتی حامی اصحاب رسانه، در بیانیه‌ای اعلام کرد که «صدور حکم اعدام را برای روح‌الله زم مدیر کانال اطلاع‌رسانی آمدنیوز محکوم می‌کند و خواهان لغو فوری این حکم غیر قابل پذیرش است».

در این بیانیه، قاضی ابوالقاصم صلواتی که ریاست دادگاه روح‌الله زم را بر عهده داشت «جلاد روزنامه‌نگاران و وب‌نگاران» توصیف شده است.

مسئولان حکومت ایران روح‌الله زم و کانال تلگرامی «آمدنیوز» را متهم کرده‌اند که به ویژه در جریان اعتراض‌های دی‌ماه ۹۶، مردم را به خشونت تشویق کرده است.

این اعتراضات در حدود ۱۰۰ شهر ایران رخ داد و بر اساس گزارش‌های رسمی منجر به کشته شدن بیش از ۳۰ نفر شد.