۱۲/۰۴/۱۳۹۹

طرح خروج ۹۵۰۰ نفر از نیروهای آمریکایی از آلمان تائید شد

طرح خروج ۹۵۰۰ نفر از نیروهای آمریکایی از آلمان تائید شد وزارت دفاع آمریکا می‌گوید طرح خروج ۹۵۰۰ تن از پرسنل و نیروهای ارتش آمریکا از آلمان به تائید رسمی رئیس‌جمهوری ایالات متحده، دونالد ترامپ، رسیده است. جاناتان هافمن، سخنگوی پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، در بیانیه‌ای گفته این اقدام «بر قدرت بازدارندگی روسیه می‌افزاید، ناتو را قوی‌تر می‌کند، به متحدین اطمینان دوباره می‌دهد، انعطاف راهبردی آمریکا را بهبود می‌بخشد و همین‌طور انعطاف عملیاتی ستاد فرماندهی آمریکا در اروپا را، و از نیروهای ارتش و اعضای خانواده آن‌ها مراقبت می‌کند». طرحی که به تائید آقای ترامپ رسیده شمار نیروها را از ۳۴۵۰۰ تن به ۲۵۰۰۰ نفر کاهش می‌دهد. هافمن جزئیاتی در مورد زمان خروج نیروها ارائه نکرده است. در عین حال هنوز مشخص نیست آیا این ۹۵۰۰ تن به کشور دیگری از اعضای ناتو، مثلا آن‌طور که پیشتر گفته شده بود؛ لهستان، اعزام خواهند شد یا نه. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پنجم تیر ماه در جریان دیدار آندژی دودا، رئیس‌جمهوری لهستان، گفته بود بخشی از نیروهای نظامی ایالات متحده پس از خروج از آلمان به لهستان اعزام می‌شوند. آق..

طرح خروج ۹۵۰۰ نفر از نیروهای آمریکایی از آلمان تائید شد

وزارت دفاع آمریکا می‌گوید طرح خروج ۹۵۰۰ تن از پرسنل و نیروهای ارتش آمریکا از آلمان به تائید رسمی رئیس‌جمهوری ایالات متحده، دونالد ترامپ، رسیده است.

جاناتان هافمن، سخنگوی پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، در بیانیه‌ای گفته این اقدام «بر قدرت بازدارندگی روسیه می‌افزاید، ناتو را قوی‌تر می‌کند، به متحدین اطمینان دوباره می‌دهد، انعطاف راهبردی آمریکا را بهبود می‌بخشد و همین‌طور انعطاف عملیاتی ستاد فرماندهی آمریکا در اروپا را، و از نیروهای ارتش و اعضای خانواده آن‌ها مراقبت می‌کند».

طرحی که به تائید آقای ترامپ رسیده شمار نیروها را از ۳۴۵۰۰ تن به ۲۵۰۰۰ نفر کاهش می‌دهد.

هافمن جزئیاتی در مورد زمان خروج نیروها ارائه نکرده است.

در عین حال هنوز مشخص نیست آیا این ۹۵۰۰ تن به کشور دیگری از اعضای ناتو، مثلا آن‌طور که پیشتر گفته شده بود؛ لهستان، اعزام خواهند شد یا نه.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا پنجم تیر ماه در جریان دیدار آندژی دودا، رئیس‌جمهوری لهستان، گفته بود بخشی از نیروهای نظامی ایالات متحده پس از خروج از آلمان به لهستان اعزام می‌شوند.

آقای ترامپ گفته بود ما نیروهای خود را در آلمان کاهش خواهیم داد و برخی از این نیروها به خانه باز خواهند گشت و شماری نیز به مکا‌ن‌های دیگری می‌روند و لهستان یکی از این کشورها است.

دونالد ترامپ اواخر خرداد طرح کاهش نیروها در آلمان را تائید کرده بود. در آن زمان آلمان گفته بود هنوز جزئیاتی از طرح را دریافت نکرده است.

جاناتان هافمن، سخنگوی پنتاگون، گفته این وزارت‌خانه در هفته‌های پیش رو اطلاعات بیشتری در اختیار کنگره قرار می‌دهد و سپس با متحدان در پیمان آتلانتیک شمالی به رایزنی خواهد پرداخت.