۲۳/۰۵/۱۳۹۹

وزارت بهداشت ایران تست کرونا را محدود کرد

وزارت بهداشت ایران تست کرونا را محدود کرد ابراهیم شکیبا، معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می‌گوید انجام تست کرونا در ایران محدود به افراد بالای ۶۰ سال و پر خطر شده است. به گزارش خبرگزاری صداوسیما، این محدودیت طبق بخشنامه وزارت بهداشت برقرار شده و علت آن محدودیت دسترسی به تجهیزات تست، «دشوار بودن نمونه‌برداری» و «خطر انتقال بیماری در حین نمونه‌برداری» اعلام شده است. بر اساس این گزارش، از این پس اولویت غربالگری کرونا محدود می‌شود به افراد بالای ۶۰ سال که بیماری زمینه‌ای دارند، زنان باردار، زندانیان که نشانه ابتلا دارند و برخی معتادان و کسانی که با این دو گروه در ارتباط هستند و اتباع خارجی که نشانه‌هایی از ابتلا به کرونا دارند. اعمال محدودیت در تست کرونا در حالی اعلام شده که پیش از این مسئولان دولت ایران گفته بودند در زمینه انجام تست و تجهیزات مرتبط با آن هیچگونه کمبودی وجود ندارد. به گفته مقام‌های وزارت بهداشت تا روز دوشنبه ۸ تیرماه، در مجموع یک میلیون و ۶۱۰ هزار و ۸۶۹ تست کرونا در ایران انجام شده است.

وزارت بهداشت ایران تست کرونا را محدود کرد

ابراهیم شکیبا، معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می‌گوید انجام تست کرونا در ایران محدود به افراد بالای ۶۰ سال و پر خطر شده است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، این محدودیت طبق بخشنامه وزارت بهداشت برقرار شده و علت آن محدودیت دسترسی به تجهیزات تست، «دشوار بودن نمونه‌برداری» و «خطر انتقال بیماری در حین نمونه‌برداری» اعلام شده است.

بر اساس این گزارش، از این پس اولویت غربالگری کرونا محدود می‌شود به افراد بالای ۶۰ سال که بیماری زمینه‌ای دارند، زنان باردار، زندانیان که نشانه ابتلا دارند و برخی معتادان و کسانی که با این دو گروه در ارتباط هستند و اتباع خارجی که نشانه‌هایی از ابتلا به کرونا دارند.

اعمال محدودیت در تست کرونا در حالی اعلام شده که پیش از این مسئولان دولت ایران گفته بودند در زمینه انجام تست و تجهیزات مرتبط با آن هیچگونه کمبودی وجود ندارد.

به گفته مقام‌های وزارت بهداشت تا روز دوشنبه ۸ تیرماه، در مجموع یک میلیون و ۶۱۰ هزار و ۸۶۹ تست کرونا در ایران انجام شده است.