۲۴/۰۵/۱۳۹۹

موسوی بدون توضیح در مورد محتوای توافق ۲۵ ساله با چین آن را «افتخارآمیز» نامید

موسوی بدون توضیح در مورد محتوای توافق ۲۵ ساله با چین آن را «افتخارآمیز» نامید در واکنش به برخی گزارش‌ها در زمینه پیش‌نویس سند راهبردی ایران و چین و ابراز نگرانی‌ها در این زمینه، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز سه‌شنبه این گزارش‌ها را تکذیب کرد. به گفته آقای موسوی این سند که ابعاد مختلف سیاسی و اقتصادی را دربر می‌گیرد به گونه‌ای است که احتمالاً در آینده و پس از تصویب نهایی می‌تواند به‌طور کامل منتشر شود. او بدون اشاره به جزئیاتی از این سند و چرایی تکذیب نگرانی در این مورد تنها گفت که « این سند، سندی افتخارآمیز است که به نفع منافع دو کشور است.» چند روز پیش هیئت دولت جمهوری اسلامی پیش‌نویس این سند همکاری به مدت ۲۵ سال را تصویب کرد. دو روز پیش محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین، در یک سخنرانی در استان گیلان بدون اشاره به این سند نسبت به قراردادی که مخفیانه با طرف‌های خارجی منعقد شود و به گفته او برخلاف منافع کشور و ملت باشد هشدار داد. شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی ضمن ابراز نگرانی از مفاد قرارداد ۲۵ ساله با چین، به فسادهای دوره محمود احمدی‌نژاد اشاره کرده و او را ف..

موسوی بدون توضیح در مورد محتوای توافق ۲۵ ساله با چین آن را «افتخارآمیز» نامید

در واکنش به برخی گزارش‌ها در زمینه پیش‌نویس سند راهبردی ایران و چین و ابراز نگرانی‌ها در این زمینه، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز سه‌شنبه این گزارش‌ها را تکذیب کرد.

به گفته آقای موسوی این سند که ابعاد مختلف سیاسی و اقتصادی را دربر می‌گیرد به گونه‌ای است که احتمالاً در آینده و پس از تصویب نهایی می‌تواند به‌طور کامل منتشر شود.

او بدون اشاره به جزئیاتی از این سند و چرایی تکذیب نگرانی در این مورد تنها گفت که « این سند، سندی افتخارآمیز است که به نفع منافع دو کشور است.»

چند روز پیش هیئت دولت جمهوری اسلامی پیش‌نویس این سند همکاری به مدت ۲۵ سال را تصویب کرد.

دو روز پیش محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور پیشین، در یک سخنرانی در استان گیلان بدون اشاره به این سند نسبت به قراردادی که مخفیانه با طرف‌های خارجی منعقد شود و به گفته او برخلاف منافع کشور و ملت باشد هشدار داد.

شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی ضمن ابراز نگرانی از مفاد قرارداد ۲۵ ساله با چین، به فسادهای دوره محمود احمدی‌نژاد اشاره کرده و او را فرد شایسته‌ای برای هشدار در این زمینه ندانسته‌اند.

آقای موسوی گفته است این سند در حد «پیش‌نویس» است و «هیچ کدام از مطالبی که در رسانه‌ها و یا توسط برخی افراد در این مورد مطرح شده واقعیت ندارد».