۲۴/۰۵/۱۳۹۹

دست‌کم هفت کشته در حمله افراد مسلح به ساختمان بورس کراچی

دست‌کم هفت کشته در حمله افراد مسلح به ساختمان بورس کراچی بنا بر اعلام پلیس پاکستان، در جریان حمله چهار فرد مسلح به ساختمان بورس سهام در شهر کراچی دست کم هفت نفر کشته شده و هر چهار مهاجم نیز از پای درآمده‌اند. این حمله بامداد روز دوشنبه انجام شد و این افراد مسلح ابتدا یک نارنجک در ورودی این ساختمان منفجر کرده و سپس آغاز به تیراندازی کردند. بنا بر برخی گزارش‌ها، در این حمله و درگیری ازجمله دو مأمور امنیتی و یک مأمور پلیس هم کشته شده‌اند. به خبرگزاری فرانسه و بنا بر اعلام مقام‌های امنیتی پاکستان وضعیت هم‌اکنون تحت کنترل است. خبرگزاری فرانسه می‌گوید گروه موسوم به «ارتش آزادی‌بخش بلوچستان» پاکستان در پیامی که به این خبرگزاری فرستاده مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است. این گروه که یکی از چندین گروه مسلح جدایی‌طلب در بلوچستان پاکستان است در سال‌های اخیر حملاتی به زیرساخت‌های اقتصادی و دولتی در بلوچستان پاکستان انجام داده است. کراچی یکی از مراکز خشونت‌های سیاسی و قومی در پاکستان بوده و گروه‌های مسلح که با برخی سیاستمداران در ارتباط هستند، مخالفان را می‌کشند و حملاتی را در مناطق مسکونی ..

دست‌کم هفت کشته در حمله افراد مسلح به ساختمان بورس کراچی

بنا بر اعلام پلیس پاکستان، در جریان حمله چهار فرد مسلح به ساختمان بورس سهام در شهر کراچی دست کم هفت نفر کشته شده و هر چهار مهاجم نیز از پای درآمده‌اند.

این حمله بامداد روز دوشنبه انجام شد و این افراد مسلح ابتدا یک نارنجک در ورودی این ساختمان منفجر کرده و سپس آغاز به تیراندازی کردند. بنا بر برخی گزارش‌ها، در این حمله و درگیری ازجمله دو مأمور امنیتی و یک مأمور پلیس هم کشته شده‌اند.

به خبرگزاری فرانسه و بنا بر اعلام مقام‌های امنیتی پاکستان وضعیت هم‌اکنون تحت کنترل است.

خبرگزاری فرانسه می‌گوید گروه موسوم به «ارتش آزادی‌بخش بلوچستان» پاکستان در پیامی که به این خبرگزاری فرستاده مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است.

این گروه که یکی از چندین گروه مسلح جدایی‌طلب در بلوچستان پاکستان است در سال‌های اخیر حملاتی به زیرساخت‌های اقتصادی و دولتی در بلوچستان پاکستان انجام داده است.

کراچی یکی از مراکز خشونت‌های سیاسی و قومی در پاکستان بوده و گروه‌های مسلح که با برخی سیاستمداران در ارتباط هستند، مخالفان را می‌کشند و حملاتی را در مناطق مسکونی انجام می‌دهند، اگرچه این وضعیت در سال‌های اخیر تا حدی سامان یافته بود.