۰۹/۰۴/۱۳۹۹

مرکل: بریتانیا باید با پیامد تصمیم‌های دولتش در قبال اتحادیه اروپا کنار بیاید

مرکل: بریتانیا باید با پیامد تصمیم‌های دولتش در قبال اتحادیه اروپا کنار بیاید صدراعظم آلمان می‌گوید دولت بوریس جانسون هر تصمیمی در قبال اتحادیه اروپا و روابط با این اتحادیه بگیرد با واکنش مناسب ۲۷ عضو آن روبه‌رو خواهد شد و «باید با پیامدهای آن هم کنار بیاید». آنگلا مرکل در جریان یک کنفرانس خبری با شماری از رسانه‌های اروپایی، گفته «ما باید این ایده که به بریتانیا بگوییم چه بکند را رها کنیم؛ این به بریتانیا مربوط می‌شود و هر تصمیمی هم بگیرد ۲۷ عضو اتحادیه واکنش درخوری به آن نشان می‌دهند». آلمان چند روز دیگر ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را در دست خواهد گرفت، و علاوه بر بحران ناشی از همه‌گیری جهانی کووید-۱۹ مسئله روابط با بریتانیا پس از خروج از اتحادیه، از چالش‌هایی‌ست که با آن روبه‌رو خواهد بود. بیشتر در این باره: بریتانیا رسما از اتحادیه اروپا خارج شد روزنامه گاردین، یکی از روزنامه‌های اروپایی در کنفرانس خبری با صدر اعظم آلمان، از او نقل کرده: «با حضور نخست‌وزیر بوریس جانسون، دولت بریتانیا می‌خواهد نوع روابط خود با ما در پی خروج [از اتحادیه] را تعیین کند. بعد از آن هم باید با پیامدهای ..

مرکل: بریتانیا باید با پیامد تصمیم‌های دولتش در قبال اتحادیه اروپا کنار بیاید

صدراعظم آلمان می‌گوید دولت بوریس جانسون هر تصمیمی در قبال اتحادیه اروپا و روابط با این اتحادیه بگیرد با واکنش مناسب ۲۷ عضو آن روبه‌رو خواهد شد و «باید با پیامدهای آن هم کنار بیاید».

آنگلا مرکل در جریان یک کنفرانس خبری با شماری از رسانه‌های اروپایی، گفته «ما باید این ایده که به بریتانیا بگوییم چه بکند را رها کنیم؛ این به بریتانیا مربوط می‌شود و هر تصمیمی هم بگیرد ۲۷ عضو اتحادیه واکنش درخوری به آن نشان می‌دهند».

آلمان چند روز دیگر ریاست دوره‌ای اتحادیه اروپا را در دست خواهد گرفت، و علاوه بر بحران ناشی از همه‌گیری جهانی کووید-۱۹ مسئله روابط با بریتانیا پس از خروج از اتحادیه، از چالش‌هایی‌ست که با آن روبه‌رو خواهد بود.

تجمع طرفداران برگزیت در مقابل ساختمان پارلمان بریتانیا در لندن. بیشتر در این باره:

بریتانیا رسما از اتحادیه اروپا خارج شد

روزنامه گاردین، یکی از روزنامه‌های اروپایی در کنفرانس خبری با صدر اعظم آلمان، از او نقل کرده: «با حضور نخست‌وزیر بوریس جانسون، دولت بریتانیا می‌خواهد نوع روابط خود با ما در پی خروج [از اتحادیه] را تعیین کند. بعد از آن هم باید با پیامدهای آن کنار بیاید، البته، باید گفت که روابط اقتصادی ما ارتباط و نزدیکی کم‌تری خواهد داشت».

بریتانیا ۱۱ بهمن ماه سال گذشته به طور رسمی از اتحادیه اروپا خارج شد.

اکنون چهار سال از همه‌پرسی بریتانیا که در آن به خروج از اتحادیه رای داده شد، می‌گذرد.

با این حال از آن زمان تا کنون لندن و اعضای اتحادیه بارها با چالش‌های مختلفی در مسیر خروج روبه‌رو شده‌اند. دولت بریتانیا نیز بحران‌های مختلفی را پشت سر گذاشت تا در نهایت به‌طور رسمی از اتحادیه خارج شد.

از میانه بهمن ماه یک دوره انتقالی ۱۱ ماهه آغاز ‌شود تا در طول آن بریتانیا بتواند به یک توافق تجاری طولانی‌مدت با اتحادیه اروپا برسد.

با این حال به نظر برخی رسانه‌ها اظهارات تازه خانم مرکل نشان می‌دهد دستیابی به توافقی جامع که روابط اقتصادی بریتانیا و اتحادیه را به‌مانند قبل سر پا نگه دارد، دیگر شدنی نیست یا بسیار مشکل خواهد بود.