۰۹/۰۴/۱۳۹۹

توکلی: دولت ۱.۲ میلیارد دلار را بدون هیچ ضابطه‌ای بین شش واردکننده توزیع کرد

توکلی: دولت ۱.۲ میلیارد دلار را بدون هیچ ضابطه‌ای بین شش واردکننده توزیع کرد احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌گوید وزارت بازرگانی ۱.۲ میلیارد دلار پول را «بدون هیچگونه ضابطه‌ای» بین ۶ نفر از واردکنندگان توزیع کرده است. به گزارش خبرگزاری تسنیم، او که روز شنبه در یک نشست خبری سخن می‌گفت، این میزان پول را مربوط به طلب ایران از عراق دانست که به تازگی وصول شده و معاون بازرگانی وزارت صنعت برای اینکه کالاهای اساسی را از طریق عراق وارد کند، این پول را بین این ۶ نفر توزیع کرده است. او گفته علت توزیع انحصاری دلار این بوده که «این افراد آدم‌های کُننده‌‌ای هستند» و «مورد اعتماد طرف‌های خارجی». آقای توکلی که موسسه «دیده‌بان شفافیت و عدالت» را نیز اداره می‌کند، در این نشست به موضوع بررسی اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون، نماینده گچساران در مجلس اشاره کرده و گفته است آقای تاجگردون با دخالت در روند توزیع بودجه کشور، «به برخی دستگاه‌های و نهادهای اطلاعاتی و نظارتی و دینی بودجه خوبی داده» است. او هدف از این کار را «توزیع رانت» دانسته و گفته است این فرد نباید از طرف شورای نگهبان تایید صلاحیت می‌..

توکلی: دولت ۱.۲ میلیارد دلار را بدون هیچ ضابطه‌ای بین شش واردکننده توزیع کرد

احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌گوید وزارت بازرگانی ۱.۲ میلیارد دلار پول را «بدون هیچگونه ضابطه‌ای» بین ۶ نفر از واردکنندگان توزیع کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، او که روز شنبه در یک نشست خبری سخن می‌گفت، این میزان پول را مربوط به طلب ایران از عراق دانست که به تازگی وصول شده و معاون بازرگانی وزارت صنعت برای اینکه کالاهای اساسی را از طریق عراق وارد کند، این پول را بین این ۶ نفر توزیع کرده است.

او گفته علت توزیع انحصاری دلار این بوده که «این افراد آدم‌های کُننده‌‌ای هستند» و «مورد اعتماد طرف‌های خارجی».

آقای توکلی که موسسه «دیده‌بان شفافیت و عدالت» را نیز اداره می‌کند، در این نشست به موضوع بررسی اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون، نماینده گچساران در مجلس اشاره کرده و گفته است آقای تاجگردون با دخالت در روند توزیع بودجه کشور، «به برخی دستگاه‌های و نهادهای اطلاعاتی و نظارتی و دینی بودجه خوبی داده» است.

او هدف از این کار را «توزیع رانت» دانسته و گفته است این فرد نباید از طرف شورای نگهبان تایید صلاحیت می‌شد.

در روزهای اخیر گروهی از نمایندگان اصولگرا آقای تاجگردون را متهم به فساد اقتصادی کرده‌اند و پیگیر رد اعتبارنامه او در مجلس هستند.

پیش از این در پی اعتراض این نمایندگان، کمیسیون ۵ نفره تحقیق مجلس به بررسی اعتبارنامه این نماینده مجلس پرداخت و به آن رای مثبت داد. تکلیف نهایی اعتبارنامه این مجلس در روزهای آینده و در صحن علنی با رای نمایندگان مشخص خواهد شد.