۰۹/۰۴/۱۳۹۹

آمار رسمی کرونا در ایران؛ قربانی شدن ۱۴۴ نفر در یک روز

آمار رسمی کرونا در ایران؛ قربانی شدن ۱۴۴ نفر در یک روز سخنگوی وزارت بهداشت ایران گفت در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۴ نفر دیگر از بیماران مبتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و تعداد کل قربانیان طبق آمار رسمی به ۱۰ هزار و ۵۰۸ نفر رسید. سیما سادات لاری که روز یک‌شنبه ۸ تیرماه آمار روزانه کرونا را اعلام می‌کرد، از شناسایی ۲ هزار و ۴۸۹ بیمار جدید در طول این مدت خبر داد. بدین ترتیب طبق آمار رسمی مجموع بیماران مبتلا به کرونا در ایران به ۲۲۲ هزار و ۶۶۹ نفر رسیده است. او همچنین گفته که ۲۹۴۶ نفر از بیماران مبتلا به کرونا نیز در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند. آمار روزانه کرونا در ایران در حالی اعلام می‌شود که تردیدهای جدی نسبت به صحت و سقم آنها وجود دارد و دست‌کم در مورد مرگ، احتمال می‌رود کرونا چندین‌برابر آمار رسمی در ایران قربانی داشته باشد. مقام‌های وزارت بهداشت ایران در عین حال ماه‌ها است که آمار تفکیکی ابتلا و مرگ در استان‌ها را اعلام نمی‌کنند و همین مسئله نیز به تردیدها دامن زده است. خانم لاری در عین حال اضافه کرده که استان‌های خوزستان، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و هرم..

آمار رسمی کرونا در ایران؛ قربانی شدن ۱۴۴ نفر در یک روز

سخنگوی وزارت بهداشت ایران گفت در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۴ نفر دیگر از بیماران مبتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و تعداد کل قربانیان طبق آمار رسمی به ۱۰ هزار و ۵۰۸ نفر رسید.

سیما سادات لاری که روز یک‌شنبه ۸ تیرماه آمار روزانه کرونا را اعلام می‌کرد، از شناسایی ۲ هزار و ۴۸۹ بیمار جدید در طول این مدت خبر داد.

بدین ترتیب طبق آمار رسمی مجموع بیماران مبتلا به کرونا در ایران به ۲۲۲ هزار و ۶۶۹ نفر رسیده است.

او همچنین گفته که ۲۹۴۶ نفر از بیماران مبتلا به کرونا نیز در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

آمار روزانه کرونا در ایران در حالی اعلام می‌شود که تردیدهای جدی نسبت به صحت و سقم آنها وجود دارد و دست‌کم در مورد مرگ، احتمال می‌رود کرونا چندین‌برابر آمار رسمی در ایران قربانی داشته باشد.

مقام‌های وزارت بهداشت ایران در عین حال ماه‌ها است که آمار تفکیکی ابتلا و مرگ در استان‌ها را اعلام نمی‌کنند و همین مسئله نیز به تردیدها دامن زده است.

خانم لاری در عین حال اضافه کرده که استان‌های خوزستان، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و هرمزگان در وضعیت قرمز قرار دارند.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت استان‌های آذربایجان شرقی، ایلام، بوشهر و خراسان رضوی هم در وضعیت هشدار قرار دارند.

روز شنبه ۷ تیرماه، ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت اعلام کرد در ایران در هر ۳۳ ثانیه، یک نفر به کرونا مبتلا شده و هر ۱۳ دقیقه یک نفر بر اثر این بیماری جان می‌میرد.

او این آمار را «زنگ خطری» دانست که ضرورت استفاده از ماسک و رعایت بیشتر فاصله‌گذاری اجتماعی را نشان می‌دهد.

دولت ایران اعلام کرده است که از ۱۵ تیرماه پوشیدن ماسک را در برخی شهرستان‌ها که وضعیت قرمز دارند و همچنین مکان‌های سرپوشیده یا محل تجمع اجباری می‌کند.