۱۲/۰۴/۱۳۹۹

پلیس اسکاتلند: حمله مهاجم چاقوبه‌دست در گلاسگو تروریستی نبود

پلیس اسکاتلند: حمله مهاجم چاقوبه‌دست در گلاسگو تروریستی نبود پلیس اسکاتلند اعلام کرد حمله با چاقو در هتلی در گلاسگو را که یک کشته و شش زخمی برجای گذاشت، تروریستی نمی‌داند. به گفته پلیس اسکاتلند، در جریان این حمله که بعدازظهر جمعه ششم تیر روی داد، فرد مظنون با شلیک پلیس از پای درآمد و شش زخمی که یکی از آنها مأمور پلیس است به بیمارستان منتقل شدند. بجز پلیس ۴۲ ساله، زخمی‌های دیگر ۱۷، ۱۸، ۲۰ و ۵۳ ساله معرفی شده‌اند. پلیس اسکاتلند همچنین با اشاره به اینکه تحقیقات در حال انجام است گفت فعلا خطری متوجه مردم محل نیست اما خیابان مجاور هتل بسته است. پیشتر گزارش‌هایی درباره کشته شدن دو نفر دیگر، بجز فرد مظنون، منتشر شده بود اما این گزارش‌ها بعدا تکذیب شد. شماری از مقام‌های رسمی، از جمله نخست وزیر بریتانیا و سروزیر اسکاتلند، با انتشار پیام‌هایی در توئیتر، با خانواده‌های آسیب‌دیدگان اظهار همدردی کرده و عملکرد پلیس و نیروی ویژه را ستوده‌اند. حمله روز جمعه پنج روز پس از آن صورت گرفته که مهاجمی چاقو به دست در حومه لندن سه تن را کشت و سه نفر دیگر را زخمی کرد. پلیس آن حمله را تروریستی اعلام کرد.

پلیس اسکاتلند: حمله مهاجم چاقوبه‌دست در گلاسگو تروریستی نبود

پلیس اسکاتلند اعلام کرد حمله با چاقو در هتلی در گلاسگو را که یک کشته و شش زخمی برجای گذاشت، تروریستی نمی‌داند.

به گفته پلیس اسکاتلند، در جریان این حمله که بعدازظهر جمعه ششم تیر روی داد، فرد مظنون با شلیک پلیس از پای درآمد و شش زخمی که یکی از آنها مأمور پلیس است به بیمارستان منتقل شدند.

بجز پلیس ۴۲ ساله، زخمی‌های دیگر ۱۷، ۱۸، ۲۰ و ۵۳ ساله معرفی شده‌اند.

پلیس اسکاتلند همچنین با اشاره به اینکه تحقیقات در حال انجام است گفت فعلا خطری متوجه مردم محل نیست اما خیابان مجاور هتل بسته است.

پیشتر گزارش‌هایی درباره کشته شدن دو نفر دیگر، بجز فرد مظنون، منتشر شده بود اما این گزارش‌ها بعدا تکذیب شد.

شماری از مقام‌های رسمی، از جمله نخست وزیر بریتانیا و سروزیر اسکاتلند، با انتشار پیام‌هایی در توئیتر، با خانواده‌های آسیب‌دیدگان اظهار همدردی کرده و عملکرد پلیس و نیروی ویژه را ستوده‌اند.

حمله روز جمعه پنج روز پس از آن صورت گرفته که مهاجمی چاقو به دست در حومه لندن سه تن را کشت و سه نفر دیگر را زخمی کرد. پلیس آن حمله را تروریستی اعلام کرد.