۱۳/۰۴/۱۳۹۹

خبر بازداشت یک فرمانده ایرانی در عراق تکذیب شد

خبر بازداشت یک فرمانده ایرانی در عراق تکذیب شد پایگاه خبری نورنیوز خبر بازداشت شدن یک فرمانده ایرانی را در جریان حمله نیروهای امنیتی عراق به مقر کتائب حزب‌الله در جنوب بغداد تکذیب کرد. شامگاه پنجشنبه ۵ تیر خبرگزاری رویترز از حمله نیروهای ارتش این کشور به مقر کتائب حزب‌الله، گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران، در جنوب بغداد خبر داد و به‌نقل از «یک مقام دولت عراق» اعلام کرد یک فرمانده ایرانی نیز در میان بازداشت‌شدگان است. پایگاه خبری نورنیوز روز جمعه، ۶ تیر، به‌نقل از «یک منبع مطلع در استخبارات عراق» نوشت که «خبر منتشرشده از سوی رویترز در خصوص دستگیری شهروند ایرانی صحت ندارد». پیشتر برخی رسانه‌ها از سایت نورنیوز به عنوان رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ملی ایران نام برده‌اند. گروه کتائب حزب‌الله مورد حمایت ایران که در عراق و سوریه فعال است، در سال ۲۰۰۹ در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار گرفت. وزارت خزانه‌داری آمریکا اسفند ماه سال گذشته احمد الحمیداوی، دبیرکل گروه کتائب حزب‌الله عراق، را در فهرست تحریم این کشور قرار داد.

خبر بازداشت یک فرمانده ایرانی در عراق تکذیب شد

پایگاه خبری نورنیوز خبر بازداشت شدن یک فرمانده ایرانی را در جریان حمله نیروهای امنیتی عراق به مقر کتائب حزب‌الله در جنوب بغداد تکذیب کرد.

شامگاه پنجشنبه ۵ تیر خبرگزاری رویترز از حمله نیروهای ارتش این کشور به مقر کتائب حزب‌الله، گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران، در جنوب بغداد خبر داد و به‌نقل از «یک مقام دولت عراق» اعلام کرد یک فرمانده ایرانی نیز در میان بازداشت‌شدگان است.

پایگاه خبری نورنیوز روز جمعه، ۶ تیر، به‌نقل از «یک منبع مطلع در استخبارات عراق» نوشت که «خبر منتشرشده از سوی رویترز در خصوص دستگیری شهروند ایرانی صحت ندارد».

پیشتر برخی رسانه‌ها از سایت نورنیوز به عنوان رسانه نزدیک به شورای عالی امنیت ملی ایران نام برده‌اند.

گروه کتائب حزب‌الله مورد حمایت ایران که در عراق و سوریه فعال است، در سال ۲۰۰۹ در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار گرفت.

وزارت خزانه‌داری آمریکا اسفند ماه سال گذشته احمد الحمیداوی، دبیرکل گروه کتائب حزب‌الله عراق، را در فهرست تحریم این کشور قرار داد.