۲۴/۰۵/۱۳۹۹

آمریکا: اعمال طیفی از شکنجه‌ها توسط رژیم ایران را «به قویترین شکل ممکن» محکوم می‌کنیم

ایالات متحده آمریکا در روز جهانی «حمایت از قربانیان شکنجه»، به‌کارگیری شکنجه‌های مختلف توسط رژیم ایران، از جمله شلاق، کور کردن، سنگسار، و حتی خشونت جنسی، را «به قویترین شکل ممکن» محکوم کرد. مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، روز جمعه ششم تیر ماه در بیانیه‌ای گفت: «رژیم ایران از طیف گسترده‌ای از شکنجه‌ها، که به شکل رسمی و غیررسمی مجاز می‌داند، برای سرکوب و مجازات مردم خود استفاده می‌کند.» سخنگوی وزارت خارجه افزود: «شکنجه‌هایی چون شلاق، کور کردن، سنگسار، و قطع عضو به شکل رسمی مجاز اعلام شده است. مقامات ایران به شکل غیررسمی شکنجه از طریق اعمال خشونت جنسی را نیز به کار گرفته‌اند که ما آن را به قویترین شکل ممکن محکوم می‌کنیم.» این بیانیه همچنین به اعمال شکنجه در دیگر کشورها جمله چین، رژیم بشار اسد در سوریه،‌ کره شمالی،‌ روسیه، نیکاراگوئه، و زیمبابوه اشاره و آن را محکوم کرده است. On the International Day in Support of Victims of Torture, we honor and support victims and survivors of torture around the world. The U.S. is committed to using all available tools to promote accountability..

ایالات متحده آمریکا در روز جهانی «حمایت از قربانیان شکنجه»، به‌کارگیری شکنجه‌های مختلف توسط رژیم ایران، از جمله شلاق، کور کردن، سنگسار، و حتی خشونت جنسی، را «به قویترین شکل ممکن» محکوم کرد.

مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، روز جمعه ششم تیر ماه در بیانیه‌ای گفت: «رژیم ایران از طیف گسترده‌ای از شکنجه‌ها، که به شکل رسمی و غیررسمی مجاز می‌داند، برای سرکوب و مجازات مردم خود استفاده می‌کند.»

سخنگوی وزارت خارجه افزود: «شکنجه‌هایی چون شلاق، کور کردن، سنگسار، و قطع عضو به شکل رسمی مجاز اعلام شده است. مقامات ایران به شکل غیررسمی شکنجه از طریق اعمال خشونت جنسی را نیز به کار گرفته‌اند که ما آن را به قویترین شکل ممکن محکوم می‌کنیم.»

این بیانیه همچنین به اعمال شکنجه در دیگر کشورها جمله چین، رژیم بشار اسد در سوریه،‌ کره شمالی،‌ روسیه، نیکاراگوئه، و زیمبابوه اشاره و آن را محکوم کرده است.

On the International Day in Support of Victims of Torture, we honor and support victims and survivors of torture around the world. The U.S. is committed to using all available tools to promote accountability for those who engage in these abhorrent practices.

— Secretary Pompeo (@SecPompeo) June 26, 2020

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، هم در پیامی در توئیتر اعلام کرد، آمریکا از تمامی ابزارهای موجود برای پاسخگو نگه داشتن آن‌هایی که به این روش‌های نفرت‌انگیز متوسل می‌شوند، استفاده می‌کند.