۱۳/۰۴/۱۳۹۹

سازمان ملل: بدون کمک مالی بیشتر،‌ یمن از لبه پرتگاه خواهد افتاد

سازمان ملل: بدون کمک مالی بیشتر،‌ یمن از لبه پرتگاه خواهد افتاد رئیس دفتر کمک‌های انسان‌دوستانه سازمان ملل نسبت به بحران انسانی در یمن به جامعه جهانی هشدار داد. مارک لوکاک در نشست غیر علنی شورای امنیت گفت بدون کمک‌های مالی بیشتر بین‌المللی یمن «از لبه پرتگاه به پایین خواهد افتاد.» به گفته وی قحطی، گرسنگی، گسترش ویروس کرونا و بیماری وبا به چالشی بسیار جدی و حیاتی تبدیل شده‌است. آقای لوکاک با تأکید بر شیوع ویروس کرونا و نارسایی‌های سیستم بهداشتی یمن گفت ۲۵ درصد از بیماران کرونایی جان خود را از دست داده‌اند. سه هفته پیش در نشستی که با همکاری سازمان ملل و عربستان برگزار شد کشورهای مختلف تعهد کردند بیش از یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون دلار به یمن کمک کنند. به گفته سازمان ملل این تعهد مالی هنوز عملی نشده و یمن به کمک‌های مالی بیشتری برای نجات شهروندانش نیاز دارد. جنگ داخلی یمن بین شبه نظامیان حوثی که از طرف ایران حمایت می‌شوند و دولت قانونی آن کشور که تحت حمایت عربستان و شماری از کشورهای عربی است تا کنون صدها هزارکشته و زخمی برجای گذاشته است.

سازمان ملل: بدون کمک مالی بیشتر،‌ یمن از لبه پرتگاه خواهد افتاد

رئیس دفتر کمک‌های انسان‌دوستانه سازمان ملل نسبت به بحران انسانی در یمن به جامعه جهانی هشدار داد.

مارک لوکاک در نشست غیر علنی شورای امنیت گفت بدون کمک‌های مالی بیشتر بین‌المللی یمن «از لبه پرتگاه به پایین خواهد افتاد.»

به گفته وی قحطی، گرسنگی، گسترش ویروس کرونا و بیماری وبا به چالشی بسیار جدی و حیاتی تبدیل شده‌است.

آقای لوکاک با تأکید بر شیوع ویروس کرونا و نارسایی‌های سیستم بهداشتی یمن گفت ۲۵ درصد از بیماران کرونایی جان خود را از دست داده‌اند.

سه هفته پیش در نشستی که با همکاری سازمان ملل و عربستان برگزار شد کشورهای مختلف تعهد کردند بیش از یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون دلار به یمن کمک کنند.

به گفته سازمان ملل این تعهد مالی هنوز عملی نشده و یمن به کمک‌های مالی بیشتری برای نجات شهروندانش نیاز دارد.

جنگ داخلی یمن بین شبه نظامیان حوثی که از طرف ایران حمایت می‌شوند و دولت قانونی آن کشور که تحت حمایت عربستان و شماری از کشورهای عربی است تا کنون صدها هزارکشته و زخمی برجای گذاشته است.