۱۲/۰۴/۱۳۹۹

ایران گزارش سالانه آمریکا درباره تروریسم در جهان را مردود دانست

ایران گزارش سالانه آمریکا درباره تروریسم در جهان را مردود دانست ایران گزارش سالانه ایالات متحده درباره تروریسم در جهان را «مردود» خواند و واشینگتن را به «فرافکنی آشکار، بی‌صداقتی محض و معیارهای دوگانه» متهم کرد. گزارش سالانه آمریکا که روز چهارم تیرماه منتشر شد، از ایران به عنوان «بدترین دولت حامی تروریسم در جهان» نام می‌برد و فصلی را به اقدامات جمهوری اسلامی و گروه‌های تحت حمایت آن در کشورهای دیگر اختصاص می‌دهد. این گزارش اما تاکید می‌کند که آمریکا با اعمال تحریم‌های شدید در سال گذشته میلادی توانایی ایران «برای حمایت مالی از تروریست‌ها» را «در حد چشم‌گیری» کاهش داده است. بیشتر در این باره: گزارش سالانه آمریکا: ایران بدترین دولت حامی تروریسم در جهان است عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، روز پنج‌شنبه در واکنش به این گزارش، آمریکا را «حامی تروریسم دولتی» دانست و به اقدام ایالات متحده در حمله پهپادی به قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، اشاره کرد. او می‌گوید که «ایرانیان هم قربانی و هم قهرمان مبارزه با تروریست‌هایی هستند که از سوی آمریکایی‌ها ایجاد و حمایت شده‌اند». آق..

ایران گزارش سالانه آمریکا درباره تروریسم در جهان را مردود دانست

ایران گزارش سالانه ایالات متحده درباره تروریسم در جهان را «مردود» خواند و واشینگتن را به «فرافکنی آشکار، بی‌صداقتی محض و معیارهای دوگانه» متهم کرد.

گزارش سالانه آمریکا که روز چهارم تیرماه منتشر شد، از ایران به عنوان «بدترین دولت حامی تروریسم در جهان» نام می‌برد و فصلی را به اقدامات جمهوری اسلامی و گروه‌های تحت حمایت آن در کشورهای دیگر اختصاص می‌دهد.

این گزارش اما تاکید می‌کند که آمریکا با اعمال تحریم‌های شدید در سال گذشته میلادی توانایی ایران «برای حمایت مالی از تروریست‌ها» را «در حد چشم‌گیری» کاهش داده است.

آمریکا سال گذشته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی قدس را «یک گروه تروریستی خارجی» اعلام کرد. بیشتر در این باره:

گزارش سالانه آمریکا: ایران بدترین دولت حامی تروریسم در جهان است

عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، روز پنج‌شنبه در واکنش به این گزارش، آمریکا را «حامی تروریسم دولتی» دانست و به اقدام ایالات متحده در حمله پهپادی به قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران، اشاره کرد.

او می‌گوید که «ایرانیان هم قربانی و هم قهرمان مبارزه با تروریست‌هایی هستند که از سوی آمریکایی‌ها ایجاد و حمایت شده‌اند».

آقای موسوی همچنین از تحریم‌های آمریکا علیه ایران به عنوان «تروریسم اقتصادی» نام برده است.