۱۰/۰۴/۱۳۹۹

کره شمالی برنامه‌ اقدام نظامی «علیه کره جنوبی را تعلیق کرد»

کره شمالی برنامه‌ اقدام نظامی «علیه کره جنوبی را تعلیق کرد» خبرگزاری کره شمالی روز چهارشنبه گزارش داد که کیم جونگ اون، رهبر این کشور در نشست كميسيون نظامی مرکزی حزب حاکم برنامه‌های نظامی علیه کره جنوبی را تعلیق کرد. این خبرگزاری اضافه کرده است که این نشست به صورت ویدئو کنفرانس در روز سه شنبه برگزار شد. خبرگزاری کره شمالی توضیح بیشتری در خصوص این برنامه‌های نظامی ارائه نکرده است. تنش‌ها میان دو کره از هفته‌های گذشته که پخش تبلیغات علیه پیونگ‌‌یانگ از سوی فعالان فراری از کره شمالی در مناطق مرزی دو کشور انجام شده، رو به افزایش بوده است. کره شمالی که سه‌شنبه گذشته یک ساختمان مرزی مشترک بین دو کشور را منفجر کرد می‌گوید، همسایه جنوبی‌اش به توافقات دو سال پیش رهبران دو کشور عمل نکرده و مانع ارسال اعلامیه و تبلیغات علیه کره شمالی از طریق بالن از خاک خود نمی‌شود. کره شمالی هفته گذشته پیشنهاد کره جنوبی برای اعزام فرستاده‌های ویژه به این کشور، برای کاهش تنش‌های اخیر بین دو طرف را رد کرد. کره جنوبی پیشنهاد کرده بود که مشاور امنیت ملی و رئیس سرویس اطلاعاتی خود را برای مذاکره اعزام کند، اما خب..

کره شمالی برنامه‌ اقدام نظامی «علیه کره جنوبی را تعلیق کرد»

خبرگزاری کره شمالی روز چهارشنبه گزارش داد که کیم جونگ اون، رهبر این کشور در نشست كميسيون نظامی مرکزی حزب حاکم برنامه‌های نظامی علیه کره جنوبی را تعلیق کرد.

این خبرگزاری اضافه کرده است که این نشست به صورت ویدئو کنفرانس در روز سه شنبه برگزار شد.

خبرگزاری کره شمالی توضیح بیشتری در خصوص این برنامه‌های نظامی ارائه نکرده است.

تنش‌ها میان دو کره از هفته‌های گذشته که پخش تبلیغات علیه پیونگ‌‌یانگ از سوی فعالان فراری از کره شمالی در مناطق مرزی دو کشور انجام شده، رو به افزایش بوده است.

کره شمالی که سه‌شنبه گذشته یک ساختمان مرزی مشترک بین دو کشور را منفجر کرد می‌گوید، همسایه جنوبی‌اش به توافقات دو سال پیش رهبران دو کشور عمل نکرده و مانع ارسال اعلامیه و تبلیغات علیه کره شمالی از طریق بالن از خاک خود نمی‌شود.

کره شمالی هفته گذشته پیشنهاد کره جنوبی برای اعزام فرستاده‌های ویژه به این کشور، برای کاهش تنش‌های اخیر بین دو طرف را رد کرد.

کره جنوبی پیشنهاد کرده بود که مشاور امنیت ملی و رئیس سرویس اطلاعاتی خود را برای مذاکره اعزام کند، اما خبرگزاری دولتی کره شمالی می‌گوید کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و خواهرش این پیشنهاد را رد کرده‌اند.

کیم یاجانگ، خواهر با نفوذ رهبر کره شمالی خواستار اقدام علیه کره جنوبی شده بود.

پیونگ‌یانگ خواستار جلوگیری از ارسال اعلامیه‌ها و برگه‌های تبلیغاتی ضد حکومتی به دست فعالان مخالف در همسایه جنوبی شده بود.