۱۰/۰۴/۱۳۹۹

چند سازمان مردم‌نهاد: وزیر کشور درباره بازداشت اعضای «جمعیت امام علی» توضیح دهد

چند سازمان مردم‌نهاد: وزیر کشور درباره بازداشت اعضای «جمعیت امام علی» توضیح دهد برخی از گروه‌های عضو شبکه‌های ملی و تخصصی سازمان‌های مردم‌نهاد در نامه‌ای به عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور خواستار توضیح در مورد دلایل بازداشت اعضای جمعیت امام علی و رسیدگی فوری به وضعیت بازداشت‌شدگان شدند. گروه‌های امضاکننده این نامه با اشاره به وظیفه وزارت کشور در این زمینه، جمعیت امام علی را یکی از «موفق‌ترین و تاثیرگذارترین نهادهای مستقل مردمی» خوانده و در نامه خود آورده‌اند برخوردهایی از این دست «به عاملی خسارت‌بار در فعالیت نهادهای مردمی و تضعیف‌کننده سرمایه اجتماعی چنین نهادها و نهایتاً اعتماد عمومی منجر می‌شود». شبکه ملی مؤسسات نیکوکاری و خیریه، هیئت مؤسس شبکه یاری کودکان کار، مؤسسه حامیان جامعه مدنی و شورای هماهنگی همایش‌های سازمان‌های غیردولتی از جمله امضاءکنندگان این نامه به وزیر کشور جمهوری اسلامی هستند. شارمین میمندی‌نژاد مؤسس «جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی»، کتایون افرازه، بازرس و مرتضی کی‌منش، مسئول روابط عمومی آن، روز یکشنبه بازداشت شدند. بنا بر اعلام این نهاد خیریه، این افراد با ..

چند سازمان مردم‌نهاد: وزیر کشور درباره بازداشت اعضای «جمعیت امام علی» توضیح دهد

برخی از گروه‌های عضو شبکه‌های ملی و تخصصی سازمان‌های مردم‌نهاد در نامه‌ای به عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور خواستار توضیح در مورد دلایل بازداشت اعضای جمعیت امام علی و رسیدگی فوری به وضعیت بازداشت‌شدگان شدند.

گروه‌های امضاکننده این نامه با اشاره به وظیفه وزارت کشور در این زمینه، جمعیت امام علی را یکی از «موفق‌ترین و تاثیرگذارترین نهادهای مستقل مردمی» خوانده و در نامه خود آورده‌اند برخوردهایی از این دست «به عاملی خسارت‌بار در فعالیت نهادهای مردمی و تضعیف‌کننده سرمایه اجتماعی چنین نهادها و نهایتاً اعتماد عمومی منجر می‌شود».

شبکه ملی مؤسسات نیکوکاری و خیریه، هیئت مؤسس شبکه یاری کودکان کار، مؤسسه حامیان جامعه مدنی و شورای هماهنگی همایش‌های سازمان‌های غیردولتی از جمله امضاءکنندگان این نامه به وزیر کشور جمهوری اسلامی هستند.

شارمین میمندی‌نژاد مؤسس «جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی»، کتایون افرازه، بازرس و مرتضی کی‌منش، مسئول روابط عمومی آن، روز یکشنبه بازداشت شدند. بنا بر اعلام این نهاد خیریه، این افراد با شکایت قرارگاه ثارالله سپاه، و به اتهام‌های «توهین» به رهبر و بنیانگذار جمهوری اسلامی و «اقدام علیه امنیت ملی» بازداشت شده‌اند.

بازداشت چند عضو بزرگترین خیریه غیردولتی در ایران please wait Embed share

بازداشت چند عضو بزرگترین خیریه غیردولتی در ایران

by رادیو فردا Embed share The code has been copied to your clipboard. The URL has been copied to your clipboard

No media source currently available

0:00 0:06:21 0:00 لینک مستقیم

بازکردن در پنجره جدید