۱۰/۰۴/۱۳۹۹

هشدار پومپئو درباره پیامدهای پایان یافتن تحریم تسلیحاتی ایران

هشدار پومپئو درباره پیامدهای پایان یافتن تحریم تسلیحاتی ایران مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه سوم تیرماه بار دیگر نسبت به پیامدهای پایان یافتن تحریم‌ تسلیحاتی ایران هشدار داده است. وزیر امور خارجه آمریکا در توییتی نوشته است در صورتی که تحریم تسلیحاتی ایران تمدید نشوند، جمهوری اسلامی قادر خواهد بود که سلاح های پیشرفته از روسیه و چین خریداری کند و با آنها اروپا و آسیا را «هدف» قرار دهد. مایک پومپئو تاکید کرده است که ایالات متحده اجازه نخواهد داد، چنین اتفاقی رخ دهد. حکومت ایران بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت تا مهرماه امسال حق خریدوفروش جنگ‌افزار را ندارد. دولت آمریکا با لغو تحریم‌های فروش سلاح ایران بعد از این تاریخ مخالف است و قصد دارد آن را به صورت نامحدود تمدید کند. شورای امنیت سازمان ملل متحد روز چهارشنبه چهارم تیرماه نخستین دور گفت‌وگوها در مورد قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید نامحدود تحریم تسلیحاتی ایران را آغاز خواهد کرد. به گزارش خبرگزاری رویترز، طبق قطعنامه پیشنهادی آمریکا فروش تسلیحات و تجهیزات نظامی توسط ایران ممنوع خواهد شد و کشورهای دیگر نیز فقط د..

هشدار پومپئو درباره پیامدهای پایان یافتن تحریم تسلیحاتی ایران

مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا روز سه شنبه سوم تیرماه بار دیگر نسبت به پیامدهای پایان یافتن تحریم‌ تسلیحاتی ایران هشدار داده است.

وزیر امور خارجه آمریکا در توییتی نوشته است در صورتی که تحریم تسلیحاتی ایران تمدید نشوند، جمهوری اسلامی قادر خواهد بود که سلاح های پیشرفته از روسیه و چین خریداری کند و با آنها اروپا و آسیا را «هدف» قرار دهد.

مایک پومپئو تاکید کرده است که ایالات متحده اجازه نخواهد داد، چنین اتفاقی رخ دهد.

حکومت ایران بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت تا مهرماه امسال حق خریدوفروش جنگ‌افزار را ندارد.

دولت آمریکا با لغو تحریم‌های فروش سلاح ایران بعد از این تاریخ مخالف است و قصد دارد آن را به صورت نامحدود تمدید کند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز چهارشنبه چهارم تیرماه نخستین دور گفت‌وگوها در مورد قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید نامحدود تحریم تسلیحاتی ایران را آغاز خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، طبق قطعنامه پیشنهادی آمریکا فروش تسلیحات و تجهیزات نظامی توسط ایران ممنوع خواهد شد و کشورهای دیگر نیز فقط در صورت تایید کمیته‌های کارشناسی شورای امنیت می‌توانند به ایران اسلحه و تجهیزات نظامی بفروشند.