۱۰/۰۴/۱۳۹۹

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۷.۴ مکزیک را لرزاند

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۷.۴ مکزیک را لرزاند صبح روز سه‌شنبه به وقت مکزیک زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۷.۴ این کشور را لرزاند. قبلا قدرت این زلزله ۷.۷ گزارش شده بود، اما بعد تصحیح شد. هنوز گزارشی از تلفات زلزله منتشر نشده، اما بر اساس اطلاعات سازمان زمین‌شناسی آمریکا، مرکز زلزله در نزدیکی شهر اوآخاکا د خوارز، در مناطق ساحلی جنوبی کشور بوده که ۳۶۶ کیلومتری از پایتخت کشور فاصله دارد. گزارش‌ها حاکی است شهر مکزیکوسیتی، پایتخت کشور نیز لرزیده است. برخی گزارش‌ها از احتمال تهدید سونامی در مناطق مرکزی قاره آمریکا خبر داده است. مکزیک، خصوصا پایتختش یکی از زلزله‌خیزترین مناطق جهان است. ژانویه سال جاری زلزله‌ای به بزرگی ۵.۳ ایالت اواکساکا مکزیک را لرزاند. در سال ۲۰۱۷ نیز زلزله‌ای در این منطقه به وقوع پیوست و بر اساس آمارهای رسمی ۳۶۳ کشته بر جای گذاشت.

زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۷.۴ مکزیک را لرزاند

صبح روز سه‌شنبه به وقت مکزیک زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۷.۴ این کشور را لرزاند. قبلا قدرت این زلزله ۷.۷ گزارش شده بود، اما بعد تصحیح شد.

هنوز گزارشی از تلفات زلزله منتشر نشده، اما بر اساس اطلاعات سازمان زمین‌شناسی آمریکا، مرکز زلزله در نزدیکی شهر اوآخاکا د خوارز، در مناطق ساحلی جنوبی کشور بوده که ۳۶۶ کیلومتری از پایتخت کشور فاصله دارد.

گزارش‌ها حاکی است شهر مکزیکوسیتی، پایتخت کشور نیز لرزیده است.

برخی گزارش‌ها از احتمال تهدید سونامی در مناطق مرکزی قاره آمریکا خبر داده است.

مکزیک، خصوصا پایتختش یکی از زلزله‌خیزترین مناطق جهان است.

ژانویه سال جاری زلزله‌ای به بزرگی ۵.۳ ایالت اواکساکا مکزیک را لرزاند.

در سال ۲۰۱۷ نیز زلزله‌ای در این منطقه به وقوع پیوست و بر اساس آمارهای رسمی ۳۶۳ کشته بر جای گذاشت.