۲۲/۰۵/۱۳۹۹

روندی بی‌سابقه؛ نرخ دلار آمریکا از ۲۰ هزار تومان گذشت

روندی بی‌سابقه؛ نرخ دلار آمریکا از ۲۰ هزار تومان گذشت نرخ برابری دلار آمریکا و ریال ایران روز سه‌شنبه، سوم تیر، برای نخستین بار در تاریخ مبادله ارزهای خارجی در ایران از بیست هزار تومان گذشت و به ۲۰ هزار و ۵۳۰ تومان رسید. نرخ یورو، پول واحد اروپا هم با ثبت رکوردی تازه، از ۲۳ هزار تومان فراتر رفت و قیمت سکه طلا هم به ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید. این روند صعودی در حالی گزارش می‌شود که مقام‌های جمهوری اسلامی آن را مقطعی ارزیابی می‌کنند. عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی می‌گوید از همین رو دولت فعلاً برای ایجاد ثبات با تزریق ارز به بازار اقدام نمی‌کند. روز سه‌شنبه، حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، در جلسه ستاد اقتصادی دولت این‌گونه اظهار نظر کرد که «نوسانات اخیر در بازار ارز و شوک ایجاد شده دلیل و ریشه بنیادی اقتصادی ندارد.» او افزود که «برخی تحرکات و عملیات روانی در عرصه بین‌المللی علیه ایران و همچنین ایجاد یک نگرانی غیر واقعی در بین مردم از عوامل اصلی آشفتگی و نوسانات اخیر در بازار ارز است.» Get Adobe Flash Player Embed share قیمت دلار و سکه رکورد زد! Embed share The code has been co..

روندی بی‌سابقه؛ نرخ دلار آمریکا از ۲۰ هزار تومان گذشت

نرخ برابری دلار آمریکا و ریال ایران روز سه‌شنبه، سوم تیر، برای نخستین بار در تاریخ مبادله ارزهای خارجی در ایران از بیست هزار تومان گذشت و به ۲۰ هزار و ۵۳۰ تومان رسید.

نرخ یورو، پول واحد اروپا هم با ثبت رکوردی تازه، از ۲۳ هزار تومان فراتر رفت و قیمت سکه طلا هم به ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسید.

این روند صعودی در حالی گزارش می‌شود که مقام‌های جمهوری اسلامی آن را مقطعی ارزیابی می‌کنند.

عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی می‌گوید از همین رو دولت فعلاً برای ایجاد ثبات با تزریق ارز به بازار اقدام نمی‌کند.

روز سه‌شنبه، حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، در جلسه ستاد اقتصادی دولت این‌گونه اظهار نظر کرد که «نوسانات اخیر در بازار ارز و شوک ایجاد شده دلیل و ریشه بنیادی اقتصادی ندارد.»

او افزود که «برخی تحرکات و عملیات روانی در عرصه بین‌المللی علیه ایران و همچنین ایجاد یک نگرانی غیر واقعی در بین مردم از عوامل اصلی آشفتگی و نوسانات اخیر در بازار ارز است.»

قیمت دلار و سکه رکورد زد! please wait Embed share

قیمت دلار و سکه رکورد زد!

Embed share The code has been copied to your clipboard. width px height px

The URL has been copied to your clipboard

No media source currently available

0:00 0:05:19 0:00

قیمت ارز و سکه طی هفته‌های گذشته همواره با نوساناتی روند صعودی داشت، اما از زمان تصویب قطعنامه شورای حکام آژانس بین‌المللی اتمی در روز جمعه، روند صعودی قیمت ارز و سکه جهشی بوده است.

کارشناسان اقتصادی روز جمعه با اشاره به تصویب قطعنامه‌ای در شورای حکام آژنس بین‌المللی انرژی اتمی پیش‌بینی کرده بودند که بهای ارز بار دیگر در ایران جهش پیدا کند.

با این حال همزمان عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی ایران، با انتشار یادداشتی تلاش کرد چنین پیش‌بینی‌هایی را رد کند و وعده داد که این بانک «ارز مورد نیاز فعالان اقتصادی را تأمین خواهد کرد».

رئیس بانک مرکزی ایران در یادداشت خود نوشت: «جو روانی ناشی از قطعنامه شورای حکام آژانس نباید موجب دریافت سیگنال اشتباه بشود».

به نظر می‌رسد خود کشور نیز با کاهش ذخایر ارزی مواجه می‌شود. صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی کرده‌است ذخایر ارزی ایران در سال جاری میلادی نسبت به سال قبل ۱۹.۴ میلیارد دلار کاهش یابد و به ۸۵ میلیارد دلار برسد و در سال آینده میلادی نیز دوباره با افتی بالای ۱۶ میلیارد دلاری به ۶۹ میلیارد دلار سقوط کند.

دلار و کابوس فقر ایرانی در شبکه‌های اجتماعی please wait Embed share

دلار و کابوس فقر ایرانی در شبکه‌های اجتماعی

Embed share The code has been copied to your clipboard. width px height px

The URL has been copied to your clipboard

No media source currently available

0:00 0:03:03 0:00