۰۹/۰۴/۱۳۹۹

احتمال افت ۳۲ درصدی بازرگانی جهان به دلیل شیوع کرونا

احتمال افت ۳۲ درصدی بازرگانی جهان به دلیل شیوع کرونا سازمان جهانی بهداشت می‌گوید که احتمالا بازرگانی جهانی بر اثر شیوع کرونا تا حدود ۳۲ درصد کاهش یابد. این گزارش می‌گوید تجارت جهانی در سه ماهه ابتدایی سال جاری سه درصد و در سه ماهه دوم که حدود نیمی از مردم جهان در قرنطینه بودند، حدود ۱۸.۵ درصد کاهش یافت. این نهاد بین‌المللی می افزاید: در خوشبینانه‌ترین حالت، تجارت جهانی در سال جاری ۱۳ درصد و در سناریوی بدبینانه ۳۲ درصد نسبت به پارسال افت خواهد داشت. شیوع کرونا باعث قرنطینه بخش زیادی از جمعیت جهان، بسته شدن مرزها، کاهش چشمگیر پروازها، حمل و نقل و به تبع آن تقاضای انرژی، همچنین رکود در بخش خدمات، خصوصا گردشگری شده است. تاکنون ابتلای بیش از ۹ میلیون نفر به کرونا در جهان گزارش شده است و افزون بر ۴۷۵ هزار نفر نیز جان باخته‌اند. سازمان جهانی بهداشت همچنین می‌گوید در خوشبینانه‌ترین حالت اقتصاد جهان ۲.۵ درصد کوچک خواهد شد و در بدترین سناریو رشد اقتصادی جهان منفی ۸.۸ درصد خواهد بود. بانک جهانی اخیرا پیش‌بینی کرده است که اگر از ماه آینده محدودیت های اعمال شده در کشورها به دلیل کرونا کاهش یا..

احتمال افت ۳۲ درصدی بازرگانی جهان به دلیل شیوع کرونا

سازمان جهانی بهداشت می‌گوید که احتمالا بازرگانی جهانی بر اثر شیوع کرونا تا حدود ۳۲ درصد کاهش یابد.

این گزارش می‌گوید تجارت جهانی در سه ماهه ابتدایی سال جاری سه درصد و در سه ماهه دوم که حدود نیمی از مردم جهان در قرنطینه بودند، حدود ۱۸.۵ درصد کاهش یافت.

این نهاد بین‌المللی می افزاید: در خوشبینانه‌ترین حالت، تجارت جهانی در سال جاری ۱۳ درصد و در سناریوی بدبینانه ۳۲ درصد نسبت به پارسال افت خواهد داشت.

شیوع کرونا باعث قرنطینه بخش زیادی از جمعیت جهان، بسته شدن مرزها، کاهش چشمگیر پروازها، حمل و نقل و به تبع آن تقاضای انرژی، همچنین رکود در بخش خدمات، خصوصا گردشگری شده است.

تاکنون ابتلای بیش از ۹ میلیون نفر به کرونا در جهان گزارش شده است و افزون بر ۴۷۵ هزار نفر نیز جان باخته‌اند.

سازمان جهانی بهداشت همچنین می‌گوید در خوشبینانه‌ترین حالت اقتصاد جهان ۲.۵ درصد کوچک خواهد شد و در بدترین سناریو رشد اقتصادی جهان منفی ۸.۸ درصد خواهد بود.

بانک جهانی اخیرا پیش‌بینی کرده است که اگر از ماه آینده محدودیت های اعمال شده در کشورها به دلیل کرونا کاهش یابد، رشد اقتصاد جهانی سال جاری میلادی منفی ۵.۳ درصد خواهد بود.

صندوق بین‌المللی پول نیز قرار است پیش‌بینی خود از رشد اقتصاد جهانی را روز چهارشنبه هفته جاری اعلام کند. این نهاد بین‌المللی در گزارش قبلی خود پیش‌بینی کرده بود که اقتصاد جهانی سه درصد کوچک می‌شود.