۰۲/۰۴/۱۳۹۹

جمعیت امام علی می گوید موسس و دو عضو این جمعیت از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند

گزارش‌ها حاکی است که موسس و دو عضو جمعیت امام علی از سوی نیروی‌های امنیتی بازداشت شده و دفتر این جمعیت نیز پلمپ شده است. حساب کاربری «جمعیت امام علی» در توئیتر اعلام کرد که «نیروهای امنیتی» با حضور در منزل شارمین میمندی نژاد موسس این جمعیت را بازداشت کردند. همچنین «مرتضی کی منش مسئول رسانه‌ای» و کتایون افرازه بازرس علی‌البدل جمعیت امام علی نیز بازداشت شده‌اند. ‌#فوری 📌ساعتی پیش نیروهای امنیتی با حضور در منزل شارمین میمندی نژاد موسس جمعیت امام علی علیه السلام او را بازداشت کردند. مرتضی کی منش مسئول رسانه‌ای جمعیت امام علی (ع) و کتایون افرازه بازرس علی‌البدل جمعیت امام علی (ع) نیز بازداشت شده‌اند. — جمعیت امام علی(ع) (@imamalisociety) June 21, 2020 گزارش‌ها حاکی است که دفتر جمعیت امام علی پلمپ و سایت این موسسه از دسترس خارج شده است. هنوز مقامات رسمی در ایران دراین باره اطلاع رسانی نکرده و مشخص نیست که این افراد با چه اتهامی بازداشت شده‌اند. «جمعیت امداد دانشجویی امام علی» یک نهاد خیریه غیردولتی است که عموما در زمینه آسیب‌های اجتماعی فعالیت می‌کند. این نهاد خیریه پس از سیل فروردین ماه ۹۸..

گزارش‌ها حاکی است که موسس و دو عضو جمعیت امام علی از سوی نیروی‌های امنیتی بازداشت شده و دفتر این جمعیت نیز پلمپ شده است.

حساب کاربری «جمعیت امام علی» در توئیتر اعلام کرد که «نیروهای امنیتی» با حضور در منزل شارمین میمندی نژاد موسس این جمعیت را بازداشت کردند. همچنین «مرتضی کی منش مسئول رسانه‌ای» و کتایون افرازه بازرس علی‌البدل جمعیت امام علی نیز بازداشت شده‌اند.

‌#فوری
📌ساعتی پیش نیروهای امنیتی با حضور در منزل شارمین میمندی نژاد موسس جمعیت امام علی علیه السلام او را بازداشت کردند.
مرتضی کی منش مسئول رسانه‌ای جمعیت امام علی (ع) و کتایون افرازه بازرس علی‌البدل جمعیت امام علی (ع) نیز بازداشت شده‌اند.

— جمعیت امام علی(ع) (@imamalisociety) June 21, 2020

گزارش‌ها حاکی است که دفتر جمعیت امام علی پلمپ و سایت این موسسه از دسترس خارج شده است. هنوز مقامات رسمی در ایران دراین باره اطلاع رسانی نکرده و مشخص نیست که این افراد با چه اتهامی بازداشت شده‌اند.

«جمعیت امداد دانشجویی امام علی» یک نهاد خیریه غیردولتی است که عموما در زمینه آسیب‌های اجتماعی فعالیت می‌کند. این نهاد خیریه پس از سیل فروردین ماه ۹۸ در ایران، بر امدادرسانی به سیل‌زدگان متمرکز شده بود.

پیش از این نیز در فروردین ماه سال گذشته جمعیت امام علی در یک بیانیه از تهدید و بازخواست تلفنی اعضا و داوطلبان این جمعیت خبر داده بود.

نهاد خیریه دانشجویی «جمعیت امام علی» به خاطر امدادرسانی به سیل‌زدگان «تهدید» شدیک نهاد خیریه در ایران می‌گوید اعضا و داوطلبان همکاری با آن «تهدید و بازخواست» شده‌اند.

جمهوری اسلامی سابقه برخورد‌های امنیتی با نهادهای خیریه در ایران را دارد یکی از این برخوردها اخراج تیم «پزشکان بدون مرز» از ایران بود. حضور این نهاد خیریه در پی مخالفت تعدادی از چهره‌های حامی و نزدیک به رهبر جمهوری اسلامی، برای برای مقابله با کرونا در ایران منتفی شد.