۰۹/۰۴/۱۳۹۹

جمشید پژویان، اقتصاددان باسابقه، بر اثر کرونا درگذشت

جمشید پژویان، اقتصاددان باسابقه، بر اثر کرونا درگذشت خبرگزاری‌ها در ایران گزارش می‌دهند که دکتر جمشید پژویان، اقتصاددان، استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی و رئیس سابق شورای رقابت، صبح روز دوشنبه به دنبال ابتلا به بیماری ناشی از ویروس کرونا درگذشته است. خبرگزاری ایسنا گزارش داده است که آقای پژویان در روزهای اخیر درگیر با بیماری کووید۱۹ بوده است. آقای پژویان که هنگام مرگ ۷۵ سال داشت، در دولت محمود احمدی‌نژاد با تأسیس شورای رقابت، ریاست این شورا را برعهده داشت و دبیر بخش اقتصاد کلان مجمع تشخیص مصلحت نظام بود. او دانش‌آموخته مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری از دانشگاه ایالتی یوتای آمریکا بود. جمشید پژویان اسفندماه سال گذشته در گفت‌وگویی با وب‌سایت انتخاب شیوع ویروس کرونا را شوکی بزرگ عنوان کرده بود که به گفته او به شدت مردم ایران را تحت تأثیر قرار داده و در نهایت موجب فشار بر اقتصاد و کاهش شدید تولید ناخالص داخلی می‌شود.

جمشید پژویان، اقتصاددان باسابقه، بر اثر کرونا درگذشت

خبرگزاری‌ها در ایران گزارش می‌دهند که دکتر جمشید پژویان، اقتصاددان، استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبایی و رئیس سابق شورای رقابت، صبح روز دوشنبه به دنبال ابتلا به بیماری ناشی از ویروس کرونا درگذشته است.

خبرگزاری ایسنا گزارش داده است که آقای پژویان در روزهای اخیر درگیر با بیماری کووید۱۹ بوده است.

آقای پژویان که هنگام مرگ ۷۵ سال داشت، در دولت محمود احمدی‌نژاد با تأسیس شورای رقابت، ریاست این شورا را برعهده داشت و دبیر بخش اقتصاد کلان مجمع تشخیص مصلحت نظام بود.

او دانش‌آموخته مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری از دانشگاه ایالتی یوتای آمریکا بود.

جمشید پژویان اسفندماه سال گذشته در گفت‌وگویی با وب‌سایت انتخاب شیوع ویروس کرونا را شوکی بزرگ عنوان کرده بود که به گفته او به شدت مردم ایران را تحت تأثیر قرار داده و در نهایت موجب فشار بر اقتصاد و کاهش شدید تولید ناخالص داخلی می‌شود.