۰۷/۰۴/۱۳۹۹

آمار رسمی کرونا در ایران؛‌ مرگ ۱۱۹ بیمار دیگر، هشدار درباره استان‌های کرمان و فارس

آمار رسمی کرونا در ایران؛‌ مرگ ۱۱۹ بیمار دیگر، هشدار درباره استان‌های کرمان و فارس سخنگوی وزارت بهداشت ایران گفت با مرگ ۱۱۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد کل قربانیان کرونا در ایران طبق آمار رسمی به ۹ هزار و ۷۴۲ نفر رسید. سیما سادات لاری که روز یک‌شنبه دوم تیرماه آمار رسمی کرونا در ایران را اعلام می‌کرد، از شناسایی دو هزار و ۵۷۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در طول همین مدت خبر داد. بدین ترتیب طبق آمار اعلام شده وزارت بهداشت، مجموع کل بیماران مبتلا به کرونا در ایران به ۲۰۷ هزار و ۵۲۵ نفر رسیده است. مقام‌های وزارت بهداشت ایران می‌گویند ۸۰ درصد بیماران یعنی ۱۶۶ هزار و ۴۲۷ نفر از بیماران بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده‌اند. آمار رسمی وزارت بهداشت بارها از سوی برخی از نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر تهران مورد شک و تردید قرار گرفته و آنها اعلام کرده‌اند که آمار واقعی مرگ‌ومیر در ایران از این هم بیشتر است. سخنگوی وزارت بهداشت همچنین گفته است ۲۸۹۸ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و تحت مراقبت‌ ویژه هستند. او وضعیت استان‌های هرمزگان، خوزستان، کرمانشاه و..

آمار رسمی کرونا در ایران؛‌ مرگ ۱۱۹ بیمار دیگر، هشدار درباره استان‌های کرمان و فارس

سخنگوی وزارت بهداشت ایران گفت با مرگ ۱۱۹ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد کل قربانیان کرونا در ایران طبق آمار رسمی به ۹ هزار و ۷۴۲ نفر رسید.

سیما سادات لاری که روز یک‌شنبه دوم تیرماه آمار رسمی کرونا در ایران را اعلام می‌کرد، از شناسایی دو هزار و ۵۷۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در طول همین مدت خبر داد.

بدین ترتیب طبق آمار اعلام شده وزارت بهداشت، مجموع کل بیماران مبتلا به کرونا در ایران به ۲۰۷ هزار و ۵۲۵ نفر رسیده است.

مقام‌های وزارت بهداشت ایران می‌گویند ۸۰ درصد بیماران یعنی ۱۶۶ هزار و ۴۲۷ نفر از بیماران بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده‌اند.

آمار رسمی وزارت بهداشت بارها از سوی برخی از نمایندگان مجلس و اعضای شورای شهر تهران مورد شک و تردید قرار گرفته و آنها اعلام کرده‌اند که آمار واقعی مرگ‌ومیر در ایران از این هم بیشتر است.

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین گفته است ۲۸۹۸ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در وضعیت شدید این بیماری قرار دارند و تحت مراقبت‌ ویژه هستند.

او وضعیت استان‌های هرمزگان، خوزستان، کرمانشاه و آذربایجان شرقی را قرمز اعلام کرد و درباره وضعیت شیوع کرونا در استان‌های فارس و کرمان هشدار داد.

مقام‌های وزارت بهداشت ایران به روال معمول جزئیات تفکیکی و مشخصی از آمار مبتلایان در استان‌های مختلف ارائه نمی‌کنند.