۰۷/۰۴/۱۳۹۹

پوتین: احتمالا دوباره در انتخابات ریاست جمهوری نامزد شوم

پوتین: احتمالا دوباره در انتخابات ریاست جمهوری نامزد شوم ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه می‌گوید در صورتی که اصلاحات قانون اساسی تصویب شود، احتمالا دوباره به عنوان کاندیدا در انتخابات ریاست جمهوری روسیه شرکت کند. پوتین ۶۷ ساله که طی ۲۰ سال گذشته زمام ممکلت را در دست داشته است، با اصلاحات جدید قانون اساسی می‌تواند در سال‌های ۲۰۲۴ و ۲۰۳۰ دوباره برای پست ریاست‌جمهوری نامزد شود. اصلاحات قانون اساسی قبلا توسط پارلمان و دادگاه قانون اساسی تصویب شده، اما باید به همه‌پرسی گذاشته شود. زمان همه‌پرسی از ۲۵ ژوئن (چهار روز دیگر) تا اول ژوئیه است. مخالفان پوتین اصلاحات یاد شده را «کودتای قانون اساسی» نامیده و خبرگزاری رویترز نیز می‌نویسد انتظار می‌رود این اصلاحات به صورت گسترده‌ای رای موافق در همه‌پرسی کسب کند. پوتین یکشنبه اعلام کرد هنوز تصمیم نگرفته، اما اگر اصلاحات قانون اساسی رای بیاورد، نامزدی خود در انتخابات آتی را رد نمی‌کند. وی گفت ما باید کار کنیم، نه اینکه دنبال جایگزین (پست ریاست جمهوری) بگردیم. پوتین همچنین به وضعیت اقتصادی روسیه در دوران فروپاشی اقتصادی از جمله تورم افسارگسیخته، ..

پوتین: احتمالا دوباره در انتخابات ریاست جمهوری نامزد شوم

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه می‌گوید در صورتی که اصلاحات قانون اساسی تصویب شود، احتمالا دوباره به عنوان کاندیدا در انتخابات ریاست جمهوری روسیه شرکت کند.

پوتین ۶۷ ساله که طی ۲۰ سال گذشته زمام ممکلت را در دست داشته است، با اصلاحات جدید قانون اساسی می‌تواند در سال‌های ۲۰۲۴ و ۲۰۳۰ دوباره برای پست ریاست‌جمهوری نامزد شود.

اصلاحات قانون اساسی قبلا توسط پارلمان و دادگاه قانون اساسی تصویب شده، اما باید به همه‌پرسی گذاشته شود. زمان همه‌پرسی از ۲۵ ژوئن (چهار روز دیگر) تا اول ژوئیه است.

مخالفان پوتین اصلاحات یاد شده را «کودتای قانون اساسی» نامیده و خبرگزاری رویترز نیز می‌نویسد انتظار می‌رود این اصلاحات به صورت گسترده‌ای رای موافق در همه‌پرسی کسب کند.

پوتین یکشنبه اعلام کرد هنوز تصمیم نگرفته، اما اگر اصلاحات قانون اساسی رای بیاورد، نامزدی خود در انتخابات آتی را رد نمی‌کند.

وی گفت ما باید کار کنیم، نه اینکه دنبال جایگزین (پست ریاست جمهوری) بگردیم.

پوتین همچنین به وضعیت اقتصادی روسیه در دوران فروپاشی اقتصادی از جمله تورم افسارگسیخته، ذخایر مالی اندک و بدهی‌های سنگین دولت اشاره کرد و گفت اکنون روسیه در وضعیت بهتر و قوی‌تری قرار دارد.