۲۴/۰۵/۱۳۹۹

نتانیاهو در مورد قطعنامه علیه ایران: جهان متوجه واقعیتی شده که ما می‌گفتیم

نتانیاهو در مورد قطعنامه علیه ایران: جهان متوجه واقعیتی شده که ما می‌گفتیم دو روز بعد از صدور قطعنامه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد ایران، نخست‌وزیر اسرائیل، با استقبال از این امر، گفته است که جهان متوجه واقعیتی شده که اسرائیل سال‌ها در مورد تهدیدات برنامه هسته‌ای ایران بیان می‌کرد. به گزارش جروزالم پست، بنیامین نتانیاهو یکشنبه اول تیر در نشست دولت خود گفت: «ایران با دروغ‌گویی به جامعه جهانی تلاش برای دسترسی به جنگ‌افزار هسته‌ای را پنهان کرده است». ژنرال بنی گانتس، وزیر دفاع جدید اسرائیل، نیز جمعه در توئیتر خود با استقبال از قطعنامه «مهم» آژانس نوشته بود که «اسرائیل به ایران امکان نخواهد داد به توانایی هسته‌ای (نظامی) برسد». شورای حکام آژانس ۳۰ خرداد با تصویب قطعنامه‌ای که سه کشور اروپایی به این نهاد ناظر دیدبان هسته‌ای سازمان ملل ارائه کردند، از ایران خواست امکان حضور بازرسان آژانس در دو مکان «مشکوک» در ایران را فراهم کند. این قطعنامه که پیشنهاد فرانسه، آلمان و بریتانیا و نخستین قطعنامه شورای حکام علیه ایران در هشت سال اخیر است احتمال قرار گرفتن دوباره برنامه هسته..

نتانیاهو در مورد قطعنامه علیه ایران: جهان متوجه واقعیتی شده که ما می‌گفتیم

دو روز بعد از صدور قطعنامه شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مورد ایران، نخست‌وزیر اسرائیل، با استقبال از این امر، گفته است که جهان متوجه واقعیتی شده که اسرائیل سال‌ها در مورد تهدیدات برنامه هسته‌ای ایران بیان می‌کرد.

به گزارش جروزالم پست، بنیامین نتانیاهو یکشنبه اول تیر در نشست دولت خود گفت: «ایران با دروغ‌گویی به جامعه جهانی تلاش برای دسترسی به جنگ‌افزار هسته‌ای را پنهان کرده است».

ژنرال بنی گانتس، وزیر دفاع جدید اسرائیل، نیز جمعه در توئیتر خود با استقبال از قطعنامه «مهم» آژانس نوشته بود که «اسرائیل به ایران امکان نخواهد داد به توانایی هسته‌ای (نظامی) برسد».

شورای حکام آژانس ۳۰ خرداد با تصویب قطعنامه‌ای که سه کشور اروپایی به این نهاد ناظر دیدبان هسته‌ای سازمان ملل ارائه کردند، از ایران خواست امکان حضور بازرسان آژانس در دو مکان «مشکوک» در ایران را فراهم کند.

این قطعنامه که پیشنهاد فرانسه، آلمان و بریتانیا و نخستین قطعنامه شورای حکام علیه ایران در هشت سال اخیر است احتمال قرار گرفتن دوباره برنامه هسته‌ای ایران در دستور کار شورای امنیت را مطرح کرده است.

نخست‌وزیر اسرائیل پیشاپیش خواهان بازگشت «تحریم‌های جهانی علیه ایران» شده‌است.

ایران تروئیکای اروپایی را به «همدستی» با دونالد ترامپ و بنیامین نتانیاهو متهم کرده‌است.

با وجود این، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران، جمعه گفت «ما چیزی برای پنهان کردن نداریم… راه حل مبتنی بر توافق امکان‌پذیر است اما صدور قطعنامه آن را نابود خواهد کرد».