۰۲/۰۴/۱۳۹۹

معاون وزیر خارجه آمریکا: از ایران می‌خواهیم اعمال خشونت علیه پناهجویان را متوقف کند

معاون امور دموکراسی و حقوق بشر وزیر خارجه آمریکا گفت از این که مهاجران و پناهجویان افغان توسط مرزبانی و پلیس ایران غرق، مضروب و زنده به آتش کشیده می‌شوند وحشت کردم. رابرت دسترو روز شنبه همزمان با روز جهانی پناهجویان در پیامی در توئیتر نوشت، آنهایی که مسئول این اتفاقات هستند باید پاسخگو شوند. ما بار دیگر از ایران می خواهیم به حقوق بشر احترام گذاشته و اعمال خشونت علیه پناهجویان را متوقف کند. Horrified by accounts of Afghan migrants and refugees being drowned, shot, and burned alive by Iranian border guards and Iranian police. Those responsible must be held accountable. We again call on Iran to respect #HumanRights and cease violence against refugees. #WorldRefugeeDay — Assistant Secretary Robert A. Destro (@DRL_AS) June 20, 2020رئیس جمهوری افغانستان ۱۹ اردیبهشت ماه یک هیات ده نفره را برای ارزیابی گزارش های مربوط به غرق شدن مهاجران افغان در رودخانه ای در مرز ایران و افغانستان تعیین کرده بود. بخش دری صدای آمریکا به نقل از گروهی از شهروندان افغانستان در استان هرات گزارش داده بود مرزبانان ای..

معاون امور دموکراسی و حقوق بشر وزیر خارجه آمریکا گفت از این که مهاجران و پناهجویان افغان توسط مرزبانی و پلیس ایران غرق، مضروب و زنده به آتش کشیده می‌شوند وحشت کردم.

رابرت دسترو روز شنبه همزمان با روز جهانی پناهجویان در پیامی در توئیتر نوشت، آنهایی که مسئول این اتفاقات هستند باید پاسخگو شوند. ما بار دیگر از ایران می خواهیم به حقوق بشر احترام گذاشته و اعمال خشونت علیه پناهجویان را متوقف کند.

Horrified by accounts of Afghan migrants and refugees being drowned, shot, and burned alive by Iranian border guards and Iranian police. Those responsible must be held accountable. We again call on Iran to respect #HumanRights and cease violence against refugees. #WorldRefugeeDay

— Assistant Secretary Robert A. Destro (@DRL_AS) June 20, 2020

رئیس جمهوری افغانستان ۱۹ اردیبهشت ماه یک هیات ده نفره را برای ارزیابی گزارش های مربوط به غرق شدن مهاجران افغان در رودخانه ای در مرز ایران و افغانستان تعیین کرده بود.

بخش دری صدای آمریکا به نقل از گروهی از شهروندان افغانستان در استان هرات گزارش داده بود مرزبانان ایرانی ۵۰ شهروند افغان را پس از شکنجه به رودخانه‌ هریرود انداخته‌اند.

در پی این گزارش‌ها آلیس جی. ولز، دستیار موقت وزیر خارجه آمریکا در امور جنوب و مركز آسيا، رفتار بی رحمانه‌ای که ایران در مورد آزار مهاجران افغانستانی به آن متهم شده است را هولناک خواند و خواستار تحقیق در مورد این اتهامات شد.