۰۸/۰۴/۱۳۹۹

رؤسای کمیسیون‌های مجلس یازدهم تعیین شدند

رؤسای کمیسیون‌های مجلس یازدهم تعیین شدند حدود یک ماه پس از آغاز به کار مجلس یازدهم در جمهوری اسلامی، روز یکشنبه اول تیرماه انتخابات ۱۱ کمیسیون برگزار شد و هیأت رئیسه اکثر کمیسیون‌ها تعیین شدند. در انتخابات روز یکشنبه مجتبی ذوالنوری بار دیگر به ریاست «کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی» رسید. او سال‌ها جانشین نماینده علی خامنه‌ای در سپاه بود و در جبهه پایداری نیز عضویت دارد. برخی دیگر از رؤسای کمیسیون‌ها نیز از فرماندهان پیشین سپاه یا از اعضای جبهه پایداری هستند. از جمله محمدصالح جوکار که به ریاست «کمیسیون شوراها و امور داخلی» رسید پیشتر معاون پارلمان در سپاه پاسداران بود و درجه سرتیپی دارد. بیشتر در این باره: مجلس شورای فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در انتخابات روز یکشنبه همچنین حمیدرضا حاجی‌بابایی به ریاست «کمیسیون برنامه و بودجه»، فریدون عباسی به ریاست «کمیسیون انرژی» و عزت‌الله اکبری تالارپشتی به ریاست «کمیسیون صنایع و معادن» رسیدند. اسامی دیگر رؤسای کمیسیون‌ها از این قرار اعلام شده است: محمدرضا پورابراهیمی، رئیس «کمیسیون اقتصادی»، مهدی عیسی‌زاده، رئیس «کمیسیون اجتماعی»، ح..

رؤسای کمیسیون‌های مجلس یازدهم تعیین شدند

حدود یک ماه پس از آغاز به کار مجلس یازدهم در جمهوری اسلامی، روز یکشنبه اول تیرماه انتخابات ۱۱ کمیسیون برگزار شد و هیأت رئیسه اکثر کمیسیون‌ها تعیین شدند.

در انتخابات روز یکشنبه مجتبی ذوالنوری بار دیگر به ریاست «کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی» رسید. او سال‌ها جانشین نماینده علی خامنه‌ای در سپاه بود و در جبهه پایداری نیز عضویت دارد.

برخی دیگر از رؤسای کمیسیون‌ها نیز از فرماندهان پیشین سپاه یا از اعضای جبهه پایداری هستند. از جمله محمدصالح جوکار که به ریاست «کمیسیون شوراها و امور داخلی» رسید پیشتر معاون پارلمان در سپاه پاسداران بود و درجه سرتیپی دارد.

مراسم سوگند اعضای هیئت رئیسه مجلس یازدهم؛ از ۱۲ عضو هیئت رئیسه هفت نفر از فرماندهان یا اعضای سپاه و بسیج هستند. بیشتر در این باره:

مجلس شورای فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

در انتخابات روز یکشنبه همچنین حمیدرضا حاجی‌بابایی به ریاست «کمیسیون برنامه و بودجه»، فریدون عباسی به ریاست «کمیسیون انرژی» و عزت‌الله اکبری تالارپشتی به ریاست «کمیسیون صنایع و معادن» رسیدند.

اسامی دیگر رؤسای کمیسیون‌ها از این قرار اعلام شده است:

محمدرضا پورابراهیمی، رئیس «کمیسیون اقتصادی»، مهدی عیسی‌زاده، رئیس «کمیسیون اجتماعی»، حسینعلی شهریاری، رئیس «کمیسیون بهداشت و درمان»، محمدرضا رضایی کوچی، رئیس «کمیسیون عمران»، علیرضا منادی سفیدان، رئیس «کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری» و جواد ساداتی‌نژاد، رئیس «کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی».

از ۱۴ کمیسیون مجلس، انتخابات ۱۱ کمیسیون روز یکشنبه برگزار شد و انتخابات سه کمیسیون «فرهنگی»، «اصل نود» و «قضایی و حقوقی» به هفته آینده موکول شد.