۰۴/۰۴/۱۳۹۹

دست‌کم هفت کشته در دو انفجار بمب در سومالی

دست‌کم هفت کشته در دو انفجار بمب در سومالی مقامات سومالی از کشته شدن دست‌کم هفت نفر در دو حادثه انفجار بمب در این کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داده‌اند. در اولین مورد انفجار، دو بمب مقابل منزل یک مقام نظامی در شهر ونلوین در ۹۰ کیلومتری پایتخت کشور کار گذاشته شده بود که منجر به کشته شدن ۴ نفر شامل سربازان و غیرنظامیان در روز شنبه شد. در حادثه دوم نیز سه ستیزه‌جوی انتحاری در داخل خودروی بمب‌گذاری شده، خود را در پاسگاه ایست بازرسی باکادوین منجر کردند که این رخداد منجر به کشته شدن سه سرباز در روز یکشنبه منجر شد، اما تلفات غیرنظامی بر جای نگذاشت. رویترز می‌نویسد با توجه به فعالیت‌های شبه نظامیان الشباب در این منطقه طی ۱۲ سال گذشته، انفجارهایی از این دست موضوع متداولی است. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجارها را برعهده نگرفته است. دی‌ ماه پارسال نیز ستیزه‌جویان اسلامی الشباب به یک پایگاه در کنیا حمله کردند که منجر به کشته شدن سه آمریکایی و نابودی چند هواپیما شد. چند روز قبل از این حادثه، انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در موگادیشو، پایتخت سومالی، دست‌کم ۹۰ کشته و ده‌ها زخمی بر جا گذاشت. سا..

دست‌کم هفت کشته در دو انفجار بمب در سومالی

مقامات سومالی از کشته شدن دست‌کم هفت نفر در دو حادثه انفجار بمب در این کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داده‌اند.

در اولین مورد انفجار، دو بمب مقابل منزل یک مقام نظامی در شهر ونلوین در ۹۰ کیلومتری پایتخت کشور کار گذاشته شده بود که منجر به کشته شدن ۴ نفر شامل سربازان و غیرنظامیان در روز شنبه شد.

در حادثه دوم نیز سه ستیزه‌جوی انتحاری در داخل خودروی بمب‌گذاری شده، خود را در پاسگاه ایست بازرسی باکادوین منجر کردند که این رخداد منجر به کشته شدن سه سرباز در روز یکشنبه منجر شد، اما تلفات غیرنظامی بر جای نگذاشت.

رویترز می‌نویسد با توجه به فعالیت‌های شبه نظامیان الشباب در این منطقه طی ۱۲ سال گذشته، انفجارهایی از این دست موضوع متداولی است.

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجارها را برعهده نگرفته است.

دی‌ ماه پارسال نیز ستیزه‌جویان اسلامی الشباب به یک پایگاه در کنیا حمله کردند که منجر به کشته شدن سه آمریکایی و نابودی چند هواپیما شد.

چند روز قبل از این حادثه، انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در موگادیشو، پایتخت سومالی، دست‌کم ۹۰ کشته و ده‌ها زخمی بر جا گذاشت.

سال ۲۰۱۷ نیز انفجار یک خودرو در نزدیکی یک تانکر سوخت در حومه موگادیشو، منجر به مرگ حدود ۶۰۰ نفر شد.