۰۸/۰۴/۱۳۹۹

بانک مرکزی صادرکنندگان را تهدید کرد: اگر ارز را به کشور برنگردانید، اسم‌تان در رسانه‌ها منتشر می‌شود

بانک مرکزی صادرکنندگان را تهدید کرد: اگر ارز را به کشور برنگردانید، اسم‌تان در رسانه‌ها منتشر می‌شود بانک مرکزی ایران صادرکنندگان را تهدید کرده که «در صورت عدم برگشت ارز» به داخل کشور، اسامی آنها را به عنوان «متخلف» در رسانه‌ها منتشر می‌کند. در اطلاعیه بانک مرکزی که روز یک‌شنبه اول تیرماه منتشر شده، تاکید شده که «تعدادی از صادرکنندگان» ارز ناشی از صادرات سال ۹۷ و ۹۸ را به داخل کشور برنگردانده‌اند. در این اطلاعیه مشخص نشده که این فعالان اقتصادی در کدام حوزه‌ها فعالیت دارند ولی گفته شده شده که این افراد «در جهت منافع شخصی خود باعث تلاطم در نرخ ارز و تحمیل هزینه‌های سرسام‌آور به آحاد جامعه می‌شوند». اطلاعیه بانک مرکزی در حالی منتشر می‌شود که بهای ارز و طلا بار دیگر در ایران اوج گرفته و به مرز ۲۰ هزار تومان نزدیک شده است. حسن روحانی، رئيس‌جمهور ایران صبح امروز از بانک مرکزی خواسته بود «به همه بدهکاران عمده» اخطار بدهد که در صورت برنگرداندن ارز حاصل از صادرات، «با معرفی آنها به افکار عمومی و مراجع ذیصلاح، به تخلف آنها رسیدگی» می‌شود.

بانک مرکزی صادرکنندگان را تهدید کرد: اگر ارز را به کشور برنگردانید، اسم‌تان در رسانه‌ها منتشر می‌شود

بانک مرکزی ایران صادرکنندگان را تهدید کرده که «در صورت عدم برگشت ارز» به داخل کشور، اسامی آنها را به عنوان «متخلف» در رسانه‌ها منتشر می‌کند.

در اطلاعیه بانک مرکزی که روز یک‌شنبه اول تیرماه منتشر شده، تاکید شده که «تعدادی از صادرکنندگان» ارز ناشی از صادرات سال ۹۷ و ۹۸ را به داخل کشور برنگردانده‌اند.

در این اطلاعیه مشخص نشده که این فعالان اقتصادی در کدام حوزه‌ها فعالیت دارند ولی گفته شده شده که این افراد «در جهت منافع شخصی خود باعث تلاطم در نرخ ارز و تحمیل هزینه‌های سرسام‌آور به آحاد جامعه می‌شوند».

اطلاعیه بانک مرکزی در حالی منتشر می‌شود که بهای ارز و طلا بار دیگر در ایران اوج گرفته و به مرز ۲۰ هزار تومان نزدیک شده است.

حسن روحانی، رئيس‌جمهور ایران صبح امروز از بانک مرکزی خواسته بود «به همه بدهکاران عمده» اخطار بدهد که در صورت برنگرداندن ارز حاصل از صادرات، «با معرفی آنها به افکار عمومی و مراجع ذیصلاح، به تخلف آنها رسیدگی» می‌شود.