۰۸/۰۴/۱۳۹۹

امام جمعه شیراز: طلبه‌های ما در آمریکای جنوبی کشته می‌شوند

امام جمعه شیراز: طلبه‌های ما در آمریکای جنوبی کشته می‌شوند لطف‌الله دژکام، امام جمعه شیراز گفته است «طلبه‌های ما در آمریکای جنوبی و در راه تبلیغ دین اسلام، کشته می‌شوند». به گزارش ایسنا، او که در خطبه‌های نماز جمعه ۳۰ خرداد سخن می‌گفت، جزئیات بیشتری در این زمینه ارائه نداد ولی گفت باید مبلغان دینی بیشتری تربیت کنیم و به کشورهای مختلف جهان برسند. امام جمعه شیراز از کشور برزیل به عنوان یکی از «مناطق تبلیغی» نام برد. در سال‌های اخیر، جامعه المصطفی، یک نهاد مهم مذهبی و تبلیغی تحت نظر آیت‌الله خامنه‌ای، اقدام به تربیت و اعزام طلبه به کشورهای آمریکای جنوبی مانند برزیل، آرژانتین و ونزوئلا کرده است. ماموریت اصلی این افراد تبلیغ آموزشی شیعه و شیعه کردن شهروندان این کشورهاست. جامعه‌ المصطفی همچنین افرادی را که تازه شیعه شده‌اند برای گذراندن تورهای مذهبی در شهرهای قم و مشهد به ایران می‌برد. در جریان بحران کرونا نیز فعالیت‌های این موسسه جنجال‌برانگیز شد و طلبه‌های «اویغور» چین فعال در این موسسه عامل شیوع اولیه این ویروس در ایران معرفی شدند. خبر شیوع ویروس کرونا از طریق ۷۰۰ طلبه چینی در..

امام جمعه شیراز: طلبه‌های ما در آمریکای جنوبی کشته می‌شوند

لطف‌الله دژکام، امام جمعه شیراز گفته است «طلبه‌های ما در آمریکای جنوبی و در راه تبلیغ دین اسلام، کشته می‌شوند».

به گزارش ایسنا، او که در خطبه‌های نماز جمعه ۳۰ خرداد سخن می‌گفت، جزئیات بیشتری در این زمینه ارائه نداد ولی گفت باید مبلغان دینی بیشتری تربیت کنیم و به کشورهای مختلف جهان برسند.

امام جمعه شیراز از کشور برزیل به عنوان یکی از «مناطق تبلیغی» نام برد.

در سال‌های اخیر، جامعه المصطفی، یک نهاد مهم مذهبی و تبلیغی تحت نظر آیت‌الله خامنه‌ای، اقدام به تربیت و اعزام طلبه به کشورهای آمریکای جنوبی مانند برزیل، آرژانتین و ونزوئلا کرده است.

ماموریت اصلی این افراد تبلیغ آموزشی شیعه و شیعه کردن شهروندان این کشورهاست. جامعه‌ المصطفی همچنین افرادی را که تازه شیعه شده‌اند برای گذراندن تورهای مذهبی در شهرهای قم و مشهد به ایران می‌برد.

در جریان بحران کرونا نیز فعالیت‌های این موسسه جنجال‌برانگیز شد و طلبه‌های «اویغور» چین فعال در این موسسه عامل شیوع اولیه این ویروس در ایران معرفی شدند.

خبر شیوع ویروس کرونا از طریق ۷۰۰ طلبه چینی در ایران ابتدا از سوی محمد حسین بحرینی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد مطرح شده بود اما این دانشگاه این سخنان را تکذیب کرد.

پس از آن، مولوی عبدالحمید زهی امام‌جمعه اهل سنت زاهدان با انتشار فیلم کوتاهی اعلام کرد ویروس کرونا از طریق طلاب چینی جامعه المصطفی وارد کشور شده است؛ موضوعی که با اعتراض جامعه‌المصطفی روبه‌رو شد.