۰۲/۰۴/۱۳۹۹

وزارت خارجه ایران: قاضی منصوری مدتی قبل برای بازگشت به کشور رایزنی کرده بود

وزارت خارجه ایران: قاضی منصوری مدتی قبل برای بازگشت به کشور رایزنی کرده بود عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، روز جمعه گفته است که قاضی غلامرضا منصوری قبل از درگذشت برای بازگشت به کشور به سفارت ایران در رومانی مراجعه کرده بود. جسد غلامرضا منصوری، قاضی متهم به فساد مالی در دستگاه قضایی که بر اساس حکم دادگاهی در رومانی به‌صورت موقت و مشروط آزاد بود، روز جمعه در هتل محل اقامت او پیدا شد. سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ضمن تایید خبر درگذشت قاضی غلامرضا منصوری، اظهار داشت: «منتظر دریافت گزارش رسمی علت این حادثه هستیم و از مقامات رومانیایی درخواست داریم علت دقیق حادثه را رسما به ما اعلام کنند.» عباس موسوی گفته است : « وی مدتی قبل به سفارت ایران مراجعه و درباره نحوه بازگشت خود به ایران رایزنی کرده بود و از آنجا که تحت تعقیب قوه قضاییه ایران از طریق پلیس بین‌الملل بود، توسط پلیس اینترپل رومانی دستگیر شد.» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران از مقامات و پلیس رومانی خواسته است در «خصوص نحوه و علت دقیق این حادثه گزارش رسمی ارائه کنند.» غلامرضا منصوری به دریافت ۵۰۰ هزار یورو رشوه متهم شده ب..

وزارت خارجه ایران: قاضی منصوری مدتی قبل برای بازگشت به کشور رایزنی کرده بود

عباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، روز جمعه گفته است که قاضی غلامرضا منصوری قبل از درگذشت برای بازگشت به کشور به سفارت ایران در رومانی مراجعه کرده بود.

جسد غلامرضا منصوری، قاضی متهم به فساد مالی در دستگاه قضایی که بر اساس حکم دادگاهی در رومانی به‌صورت موقت و مشروط آزاد بود، روز جمعه در هتل محل اقامت او پیدا شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران ضمن تایید خبر درگذشت قاضی غلامرضا منصوری، اظهار داشت: «منتظر دریافت گزارش رسمی علت این حادثه هستیم و از مقامات رومانیایی درخواست داریم علت دقیق حادثه را رسما به ما اعلام کنند.»

عباس موسوی گفته است : « وی مدتی قبل به سفارت ایران مراجعه و درباره نحوه بازگشت خود به ایران رایزنی کرده بود و از آنجا که تحت تعقیب قوه قضاییه ایران از طریق پلیس بین‌الملل بود، توسط پلیس اینترپل رومانی دستگیر شد.»

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران از مقامات و پلیس رومانی خواسته است در «خصوص نحوه و علت دقیق این حادثه گزارش رسمی ارائه کنند.»

غلامرضا منصوری به دریافت ۵۰۰ هزار یورو رشوه متهم شده بود و با تشکیل دادگاه اکبر طبری، معاون اجرایی صادق لاریجانی، رئیس پیشین قوه قضائیه، نام او بر سر زبان‌ها افتاد و مشخص شد که در خارج از کشور به سر می‌برد.

بعد از آن قاضی غلامرضا منصوری با انتشار ویدیویی اعلام کرد که در خارج به سر می‌برد و به دلیل شیوع ویروس کرونا نتوانسته است به ایران برود، ولی «حتما فردا به سفارت ایران» مراجعه می‌کند تا بتواند به ایران بازگردد.