۲۴/۰۵/۱۳۹۹

امارات می‌گوید ایران و ترکیه در حال نقض حاکمیت عراق هستند

امارات می‌گوید ایران و ترکیه در حال نقض حاکمیت عراق هستند امارات متحده عربی روز چهارشنبه اعلام کرد که ایران و ترکیه با مداخلات خود در حال نقض حاکمیت عراق به عنوان یک کشور عربی هستند. وزارت خارجه امارات در بیانیه‌ای اعلام کرد که مداخله نظامی ترکیه و ایران در شمال عراق، علاوه بر نقض حاکمیت این کشور، باعث وحشت غیر نظامیان شده است. روز چهارشنبه ارتش ترکیه با هدف مقابله با حزب کارگران کردستان، پ‌کاکا، از طریق زمین و هوا وارد خاک عراق شد. همزمان، سپاه پاسداران نیز منطقه حاج عمران در استان اربیل در شمال عراق را هدف آتش توپخانه‌ای خود قرار داد. تعدادی از نیروهای مسلح مخالف حکومت جمهوری اسلامی در شمال عراق مستقر هستند. دولت عراق در واکنش به این حملات، سفیر ترکیه در بغداد را به وزارت خارجه احضار کرده است.

امارات می‌گوید ایران و ترکیه در حال نقض حاکمیت عراق هستند

امارات متحده عربی روز چهارشنبه اعلام کرد که ایران و ترکیه با مداخلات خود در حال نقض حاکمیت عراق به عنوان یک کشور عربی هستند.

وزارت خارجه امارات در بیانیه‌ای اعلام کرد که مداخله نظامی ترکیه و ایران در شمال عراق، علاوه بر نقض حاکمیت این کشور، باعث وحشت غیر نظامیان شده است.

روز چهارشنبه ارتش ترکیه با هدف مقابله با حزب کارگران کردستان، پ‌کاکا، از طریق زمین و هوا وارد خاک عراق شد.

همزمان، سپاه پاسداران نیز منطقه حاج عمران در استان اربیل در شمال عراق را هدف آتش توپخانه‌ای خود قرار داد. تعدادی از نیروهای مسلح مخالف حکومت جمهوری اسلامی در شمال عراق مستقر هستند.

دولت عراق در واکنش به این حملات، سفیر ترکیه در بغداد را به وزارت خارجه احضار کرده است.