۰۵/۰۴/۱۳۹۹

اعتراض عفو بین‌الملل به حکم اعدام مرد متهم به تجاوز به کودک

اعتراض عفو بین‌الملل به حکم اعدام مرد متهم به تجاوز به کودک سازمان عفو بین‌الملل حکم اعدام فرهاد صالحی، ۲۹ ساله، متهم به تجاوز به پسری ده ساله را محکوم کرد. این سازمان می‌گوید حکم اعدام برای لواط به عنف (تجاوز به مرد با اجبار) ناعادلانه و طبق قوانین بین‌المللی ممنوع است. بر اساس گزارشی که در سایت رسمی این نهاد حقوق بشری منتشر شده است، ایران سالانه صدها نفر را اعدام می‌کند و جایگاه «شرم‌آور» دومین کشور از لحاظ شمار اعدام‌ها را کسب کرده است. دایانا طحاوی معاون مدیر بخش خاورمیانه و شمال آفریقا این سازمان می‌گوید ما از ایران می‌خواهیم روند اجرای اعدام این فرد را هرچه زودتر متوقف کند. قرار است فرهاد صالحی شنبه هفته آینده اعدام شود. خانم طحاوی می‌گوید اگرچه جزئیات جرم صالحی منزجرکننده است، اما حکم اعدام برای این نوع اتهامات مطابق با قوانین بین‌المللی نیست. این گزارش می‌گوید حکم اعدام حد نهایی مجازات بی‌رحمانه، غیرانسانی و تحقیرآمیز است و باید متوقف شود. خانواده فرهادی سه‌شنبه هفته جاری به زندان مرکزی کرج فراخوانده شدند تا آخرین ملاقات را با وی داشته باشند. این متهم دو سال پیش در پی ش..

اعتراض عفو بین‌الملل به حکم اعدام مرد متهم به تجاوز به کودک

سازمان عفو بین‌الملل حکم اعدام فرهاد صالحی، ۲۹ ساله، متهم به تجاوز به پسری ده ساله را محکوم کرد.

این سازمان می‌گوید حکم اعدام برای لواط به عنف (تجاوز به مرد با اجبار) ناعادلانه و طبق قوانین بین‌المللی ممنوع است.

بر اساس گزارشی که در سایت رسمی این نهاد حقوق بشری منتشر شده است، ایران سالانه صدها نفر را اعدام می‌کند و جایگاه «شرم‌آور» دومین کشور از لحاظ شمار اعدام‌ها را کسب کرده است.

دایانا طحاوی معاون مدیر بخش خاورمیانه و شمال آفریقا این سازمان می‌گوید ما از ایران می‌خواهیم روند اجرای اعدام این فرد را هرچه زودتر متوقف کند.

قرار است فرهاد صالحی شنبه هفته آینده اعدام شود.

خانم طحاوی می‌گوید اگرچه جزئیات جرم صالحی منزجرکننده است، اما حکم اعدام برای این نوع اتهامات مطابق با قوانین بین‌المللی نیست.

این گزارش می‌گوید حکم اعدام حد نهایی مجازات بی‌رحمانه، غیرانسانی و تحقیرآمیز است و باید متوقف شود.

خانواده فرهادی سه‌شنبه هفته جاری به زندان مرکزی کرج فراخوانده شدند تا آخرین ملاقات را با وی داشته باشند.

این متهم دو سال پیش در پی شکایت پدر پسری ۱۰ ساله در استان البرز بازداشت شد و زمستان پارسال به اتهام تجاوز به این کودک به اعدام محکوم شد.