۳۱/۰۳/۱۳۹۹

مسکو: جنگنده‌های آمریکایی بمب‌افکن‌های روسی را رهگیری کردند

مسکو: جنگنده‌های آمریکایی بمب‌افکن‌های روسی را رهگیری کردند وزارت دفاع روسیه اعلام کرده است چهار جنگنده «اف ۲۲» آمریکا بمب‌افکن‌های استراتژیک روسی را که قابلیت حمل بمب‌ هسته‌ای دارند، رهگیری و اسکورت کرده‌اند. این بیانیه که روز چهارشنبه ۲۸ خرداد منتشر شده است می‌افزاید: اسکورت هواپیماهای بمب افکن روسی توسط جنگنده‌های آمریکایی در آب‌های بین‌المللی اطراف چوکوتکا در تنگه برینگ و دریای اخوتسک صورت گرفته است. آمریکا قبلا اعلام کرده بود که جنگنده‌ها و بمب‌افکن‌های روسی را دو بار در سواحل آلاسکا رهگیری کرده است. ماه گذشته نیز آمریکا جنگنده‌های روسی را به انجام رفتار «غیرحرفه‌ای و خطرناک» بر فراز ناوهای جنگی خود که در دریای مدیترانه گشت‌زنی می‌کردند، متهم کرد. روسیه نیز به نوبه خود روز دوشنبه آمریکا را به نقض حریم هوایی خود متهم کرد و گفت: پدافند هوایی روسیه اقدامات هواپیماهای استراتژیک بی-۵۲ نیروی هوایی آمریکا را بر فراز آب‌های بی‌طرف دریای بالتیک شناسایی کرده و با جنگنده‌های روسی آنها را همراهی کردند. خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گزارش داده که هواپیماهای خارجی تا فاصله مشخص از مرزهای دولت رو..

مسکو: جنگنده‌های آمریکایی بمب‌افکن‌های روسی را رهگیری کردند

وزارت دفاع روسیه اعلام کرده است چهار جنگنده «اف ۲۲» آمریکا بمب‌افکن‌های استراتژیک روسی را که قابلیت حمل بمب‌ هسته‌ای دارند، رهگیری و اسکورت کرده‌اند.

این بیانیه که روز چهارشنبه ۲۸ خرداد منتشر شده است می‌افزاید: اسکورت هواپیماهای بمب افکن روسی توسط جنگنده‌های آمریکایی در آب‌های بین‌المللی اطراف چوکوتکا در تنگه برینگ و دریای اخوتسک صورت گرفته است.

آمریکا قبلا اعلام کرده بود که جنگنده‌ها و بمب‌افکن‌های روسی را دو بار در سواحل آلاسکا رهگیری کرده است.

ماه گذشته نیز آمریکا جنگنده‌های روسی را به انجام رفتار «غیرحرفه‌ای و خطرناک» بر فراز ناوهای جنگی خود که در دریای مدیترانه گشت‌زنی می‌کردند، متهم کرد.

روسیه نیز به نوبه خود روز دوشنبه آمریکا را به نقض حریم هوایی خود متهم کرد و گفت: پدافند هوایی روسیه اقدامات هواپیماهای استراتژیک بی-۵۲ نیروی هوایی آمریکا را بر فراز آب‌های بی‌طرف دریای بالتیک شناسایی کرده و با جنگنده‌های روسی آنها را همراهی کردند.

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه گزارش داده که هواپیماهای خارجی تا فاصله مشخص از مرزهای دولت روسیه دائما با هواپیماهای کنترل راداری روسی سوخو ۲۷ همراهی می‌شوند.