۰۷/۰۴/۱۳۹۹

تهدید به استقرار نیرو و رد پیشنهاد کاهش تنش از سوی کره شمالی

تهدید به استقرار نیرو و رد پیشنهاد کاهش تنش از سوی کره شمالی کره شمالی روز چهارشنبه، ۲۸ خرداد، پیشنهاد کره جنوبی برای اعزام فرستاده‌های ویژه به این کشور، برای کاهش تنش‌های اخیر بین دو طرف را رد کرد. کره جنوبی پیشنهاد کرده بود که مشاور امنیت ملی و رئیس سرویس اطلاعاتی خود را برای مذاکره اعزام کند، اما خبرگزاری دولتی کره شمالی می‌گوید کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و خواهرش این پیشنهاد را رد کرده‌اند. کره شمالی همچنین تهدید کرده دوباره نیروهای نظامی را در مرزهایش با کره جنوبی مستقر خواهد کرد. کره شمالی که روز سه‌شنبه یک ساختمان مرزی مشترک بین دو کشور را منفجر کرد می‌گوید همسایه جنوبی‌اش به توافقات دو سال پیش رهبران دو کشور عمل نکرده و مانع ارسال اطلاعیه علیه کره شمالی از طریق بالن از خاک خود نمی‌شود. در همین حال ارتش کره جنوبی به حال آماده‌باش کامل درآمده است. از سوی دیگر آمریکا بر هماهنگی با کره جنوبی به عنوان متحد خود تأکید کرده و روسیه دو طرف را به خویشتن‌داری دعوت کرده است.

تهدید به استقرار نیرو و رد پیشنهاد کاهش تنش از سوی کره شمالی

کره شمالی روز چهارشنبه، ۲۸ خرداد، پیشنهاد کره جنوبی برای اعزام فرستاده‌های ویژه به این کشور، برای کاهش تنش‌های اخیر بین دو طرف را رد کرد.

کره جنوبی پیشنهاد کرده بود که مشاور امنیت ملی و رئیس سرویس اطلاعاتی خود را برای مذاکره اعزام کند، اما خبرگزاری دولتی کره شمالی می‌گوید کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و خواهرش این پیشنهاد را رد کرده‌اند.

کره شمالی همچنین تهدید کرده دوباره نیروهای نظامی را در مرزهایش با کره جنوبی مستقر خواهد کرد.

کره شمالی که روز سه‌شنبه یک ساختمان مرزی مشترک بین دو کشور را منفجر کرد می‌گوید همسایه جنوبی‌اش به توافقات دو سال پیش رهبران دو کشور عمل نکرده و مانع ارسال اطلاعیه علیه کره شمالی از طریق بالن از خاک خود نمی‌شود.

در همین حال ارتش کره جنوبی به حال آماده‌باش کامل درآمده است.

از سوی دیگر آمریکا بر هماهنگی با کره جنوبی به عنوان متحد خود تأکید کرده و روسیه دو طرف را به خویشتن‌داری دعوت کرده است.