۰۹/۰۴/۱۳۹۹

با شناسایی ده‌ها مورد جدید ابتلا به کرونا، وضعیت در پکن دوباره اضطراری شد

با شناسایی ده‌ها مورد جدید ابتلا به کرونا، وضعیت در پکن دوباره اضطراری شد با شناسایی ده‌ها مورد جدید از ابتلا به ویروس کرونا در پکن، پایتخت چین، مقامات این کشور دوباره سطح وضعیت اضطراری در این کشور را بالا برده‌اند. بنا بر گزارش‌ها، اکنون در پکن صدها پرواز لغو شده، مدارس تعطیل شده و مقررات سختگیرانه فاصله‌گذاری اجتماعی در تمامی مجتمع‌های مسکونی این شهر دوباره اعمال شده است. هرگونه سفر «غیر واجب» نیز به بیرون از پکن برای ساکنان ممنوع شده و مقامات اعلام کرده‌اند که تمامی رفت و آمدها به این شهر و به خارج شهر به شدت کنترل خواهد شد. با شناسایی ۳۱ مورد جدید از ابتلا به کرونا در پکن طی روز سه‌شنبه، ۲۷ خرداد، مجموع تعداد مبتلایان در این شهر ظرف ۶ روز گذشته به ۱۳۷ نفر رسیده است. مقامات منشأ این شیوع جدید کرونا را بازار عمده‌فروشی مواد غذایی در جنوب شرق پکن می‌دانند. رسانه‌های محلی چین می‌گویند که ردی از این ویروس در تخته‌های برش که در این بازار برای قطعه قطعه کردن ماهی‌های وارداتی استفاده می‌شود پیدا شده است. این اخبار در حالی می‌رسد که چین تقریباً دو ماه بود که هیچ مورد از ابتلا با منشأ ..

با شناسایی ده‌ها مورد جدید ابتلا به کرونا، وضعیت در پکن دوباره اضطراری شد

با شناسایی ده‌ها مورد جدید از ابتلا به ویروس کرونا در پکن، پایتخت چین، مقامات این کشور دوباره سطح وضعیت اضطراری در این کشور را بالا برده‌اند.

بنا بر گزارش‌ها، اکنون در پکن صدها پرواز لغو شده، مدارس تعطیل شده و مقررات سختگیرانه فاصله‌گذاری اجتماعی در تمامی مجتمع‌های مسکونی این شهر دوباره اعمال شده است.

هرگونه سفر «غیر واجب» نیز به بیرون از پکن برای ساکنان ممنوع شده و مقامات اعلام کرده‌اند که تمامی رفت و آمدها به این شهر و به خارج شهر به شدت کنترل خواهد شد.

با شناسایی ۳۱ مورد جدید از ابتلا به کرونا در پکن طی روز سه‌شنبه، ۲۷ خرداد، مجموع تعداد مبتلایان در این شهر ظرف ۶ روز گذشته به ۱۳۷ نفر رسیده است.

مقامات منشأ این شیوع جدید کرونا را بازار عمده‌فروشی مواد غذایی در جنوب شرق پکن می‌دانند.

رسانه‌های محلی چین می‌گویند که ردی از این ویروس در تخته‌های برش که در این بازار برای قطعه قطعه کردن ماهی‌های وارداتی استفاده می‌شود پیدا شده است.

این اخبار در حالی می‌رسد که چین تقریباً دو ماه بود که هیچ مورد از ابتلا با منشأ داخلی ثبت نکرده بود و با بازگشایی اکثر کسب‌وکارها، شرایط چین و پایتخت آن در حال بازگشت به وضعیت عادی بود.

شاخص بورس «اس‌ اند ‌پی» آمریکا روز دوشنبه حدود ۳ هزار واحد، معادل حدود یک درصد، کاهش یافت. (عکس از آرشیو) بیشتر در این باره:

ترس از موج دوم کرونا؛ افت شاخص بازارهای سهام و قیمت نفت