۰۱/۰۴/۱۳۹۹

در درگیری در مرز چین و هند، سه سرباز هندی کشته شدند

در درگیری در مرز چین و هند، سه سرباز هندی کشته شدند ارتش هند با انتشار اعلامیه‌ای از کشته شدن سه سربازش در درگیری با نیروهای مرزبانی چین در روز دوشنبه خبر داد. دو کشور حدود هفت دهه است که بر سر مالکیت مناطقی از دره گالوان اختلاف دارند و درگیری یاد شده نیز در این منطقه مرزی مورد اختلاف، اتفاق افتاده است. شبکه خبری سی‌ان‌ان روز سه‌شنبه با انتشار خبر کشته شدن نظامیان هندی گزارش داد که طی هفته‌های گذشته استقرار نیروهای نظامی هند و چین در این منطقه افزایش یافته بود. وزارت خارجه چین با محکوم کردن دهلی نو اعلامیه‌ای منتشر کرده و گفته است نظامیان هندی با گذشتن از مرز، دست به تحریک نیروهای چینی زده‌ و به همین دلیل کار به درگیری کشید. در این اعلامیه اشاره‌ای به تلفات احتمالی نیروهای چینی نشده، اما ارتش هند می‌گوید هر دو طرف تلفات داشته‌اند. سایت گلوبال تایمز چین، بدون اشاره به جزئیات و شمار کشته‌ها، این موضوع را تایید کرده است. ارتش هند می‌گوید مقامات نظامی دو کشور هم اکنون در حال مذاکره هستند تا تنش‌ها کاهش یابد. چین و هند به رغم همسایه بودن و جمعیت کثیر خود، طی پنج ماه گذشته تنها ۲۸ میل..

در درگیری در مرز چین و هند، سه سرباز هندی کشته شدند

ارتش هند با انتشار اعلامیه‌ای از کشته شدن سه سربازش در درگیری با نیروهای مرزبانی چین در روز دوشنبه خبر داد.

دو کشور حدود هفت دهه است که بر سر مالکیت مناطقی از دره گالوان اختلاف دارند و درگیری یاد شده نیز در این منطقه مرزی مورد اختلاف، اتفاق افتاده است.

شبکه خبری سی‌ان‌ان روز سه‌شنبه با انتشار خبر کشته شدن نظامیان هندی گزارش داد که طی هفته‌های گذشته استقرار نیروهای نظامی هند و چین در این منطقه افزایش یافته بود.

وزارت خارجه چین با محکوم کردن دهلی نو اعلامیه‌ای منتشر کرده و گفته است نظامیان هندی با گذشتن از مرز، دست به تحریک نیروهای چینی زده‌ و به همین دلیل کار به درگیری کشید.

در این اعلامیه اشاره‌ای به تلفات احتمالی نیروهای چینی نشده، اما ارتش هند می‌گوید هر دو طرف تلفات داشته‌اند.

سایت گلوبال تایمز چین، بدون اشاره به جزئیات و شمار کشته‌ها، این موضوع را تایید کرده است.

ارتش هند می‌گوید مقامات نظامی دو کشور هم اکنون در حال مذاکره هستند تا تنش‌ها کاهش یابد.

چین و هند به رغم همسایه بودن و جمعیت کثیر خود، طی پنج ماه گذشته تنها ۲۸ میلیارد دلار تجارت دوجانبه داشته‌اند که ۲۳ درصد نسبت به دوره مشابه در پارسال کاهش نشان می‌دهد. تجارت با هند، کمتر از دو درصد کل بازرگانی خارجی چین در این دوره زمانی بوده است.

دو کشور دهه‌هاست که اختلاف اراضی دارند و مذاکرات تاکنون به نتیجه‌ای نرسیده است. هند چین را به اشغال بخشی از اراضی خود متهم می‌کند. چین همچنین مهم‌ترین شریک تجاری پاکستان است که دهه‌هاست با هند اختلاف مالکیت اراضی دارد.