۰۲/۰۴/۱۳۹۹

بوریس جانسون وزارت توسعه بین‌المللی را منحل می‌کند

بوریس جانسون وزارت توسعه بین‌المللی را منحل می‌کند نخست‌وزیر بریتانیا گفت که دولت او وزارت توسعه بین‌المللی را منحل و از این پس کمک‌های خارجی را به وزارت خارجه محول می‌کند. بوریس جانسون روز سه‌شنبه ۲۷ خرداد به نمایندگان پارلمان بریتانیا اطلاع داد که وزارت توسعه بین‌المللی با اداره امور خارجه و کشورهای مشترک‌المنافع ادغام خواهد شد. به گفته او، کمک‌ها و سیاست خارجی باید با یکدیگر همسو و یکدست باشند. خبرگزاری آسوشیتدپرس اما می‌نویسد که این اقدام احتمالا نگرانی‌ بسیاری را در بخش کمک‌های خارجی برخواهد انگیخت. اندرو میچل که در دولت محافظه‌کار پیشین بریتانیا، وزیر توسعه بین‌المللی بود، اظهار داشت که انحلال این وزارتخانه «یکی از موثرترین و ارزشمندترین ابزار توسعه بین‌المللی در اقصی نقاط دنیا را از بین خواهد برد». جانسون سال گذشته در رقابت‌های انتخاباتی وعده داده بود که دولت او برنامه سازمان ملل برای اختصاص ۰.۷ درصد درآمد ناخالص ملی به کمک‌های خارجی را اجرا کند.

بوریس جانسون وزارت توسعه بین‌المللی را منحل می‌کند

نخست‌وزیر بریتانیا گفت که دولت او وزارت توسعه بین‌المللی را منحل و از این پس کمک‌های خارجی را به وزارت خارجه محول می‌کند.

بوریس جانسون روز سه‌شنبه ۲۷ خرداد به نمایندگان پارلمان بریتانیا اطلاع داد که وزارت توسعه بین‌المللی با اداره امور خارجه و کشورهای مشترک‌المنافع ادغام خواهد شد.

به گفته او، کمک‌ها و سیاست خارجی باید با یکدیگر همسو و یکدست باشند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس اما می‌نویسد که این اقدام احتمالا نگرانی‌ بسیاری را در بخش کمک‌های خارجی برخواهد انگیخت.

اندرو میچل که در دولت محافظه‌کار پیشین بریتانیا، وزیر توسعه بین‌المللی بود، اظهار داشت که انحلال این وزارتخانه «یکی از موثرترین و ارزشمندترین ابزار توسعه بین‌المللی در اقصی نقاط دنیا را از بین خواهد برد».

جانسون سال گذشته در رقابت‌های انتخاباتی وعده داده بود که دولت او برنامه سازمان ملل برای اختصاص ۰.۷ درصد درآمد ناخالص ملی به کمک‌های خارجی را اجرا کند.