خانه / حوادث / ​- مرگ چندکارگر طی روزهای اخیر در خوزستان

​- مرگ چندکارگر طی روزهای اخیر در خوزستان

در پی گودبرداری غیراصولی در اهواز و ریزش محل گودبرداری شده در منطقه کیانپارس این شهر، دو کارگر ساختمانی کشته شدند و یک کارگر نیز زخمی شد. 

به گزارش ایلنا، «علی عچرش» معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز با تایید این خبر به رسانه‌ها گفته است: « دیواره محل گودبرداری شده به علت نامشخص تخریب و روی کارگران فروریخته است و تعدادی کارگرزیر آوار محبوس می‌شوند.»
معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی شهر اهواز با بیان اینکه آتش‌نشانان بلافاصله سه کارگر را از زیر آوار خارج کردند، ادامه داد: «متاسفانه تاکنون دو کارگر جان خود را از دست داده و یک کارگر هم زنده از آوار خارج شده است با این حال ادامه عملیات برای نجات سایر کارگران احتمالی در زیر خاک ادامه دارد.»
حوادث کاری در ایران جان کارگران زیادی را می گیرد و ماهانه ده ها کارگر بر اثر حوادث کاری یا جان خود را از دست می دهند یا زخمی می شوند. طی همین چندروز پیش بود که دو کارگر در خوزستان جای خود را بر اثر گرمازدگی در حین کار از دست دادند. 

یک کارگر ۵۵ ساله کارخانه آلومینیوم‌سازی مسجدسلیمان در ساعت چهار بعد از ظهر شنبه هفته جاری در هنگام کار کردن در اوج گرما به علت توقف عملکرد قلب و ریه جان خود را از دست داد و پیش از آن نیز یک کارگر ۳۱ ساله در ساعت چهار بعد از ظهر ۱۹ تیر ماه بر اثر گرمازدگی در محل کوره‌های آجرپزی در کوت عبدالله شهرستان کارون فوت کرد.
قائم مقام معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز در ارتباط با مرگ کارگر ۵۵ سال کارخانه آلومینیوم‌سازی بر اثر گرمازدگی گفته بود: «کارگاه عمرانی شرکت آلومینیوم سازی مسجد سلیمان استانداردهای لازم طب کار و حفاظت فردی را ندارد و زمان کاری ادارات و شرکت‌های تولیدی تا ساعت ۱۳ باید رعایت شود.»؛

همچنین بررسی کنید

«انریکه» از سرمربی گری اسپانیا استعفا کرد

radioeram See author's posts

ظرفیت های سرمایه گذاری البرز شناسایی شود

radioeram See author's posts

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super