۶۷ شی تاریخی در البرز کشف شد

۶۷ شی تاریخی در البرز کشف شدسردارعباسعلی محمدیان روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در پی دریافت گزارش های مردمی مبنی بر قاچاق و نگهداری اشیاء عتیقه،در یک ساختمان مسکونی در جاده ملارد، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان فردیس قرار گرفت. وی اضافه کرد: کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی از وجود اشیاء عتیقه در منزل یک قاچاقچی اطمینان حاصل کرده و با هماهنگی مقام قضایی به محل اعزام شدند. فرمانده انتظامی البرز بیان داشت : یک نفر دراین زمینه دستگیر شده و در بازرسی از منزل متهم تعداد یک پارچ، یک ظرف کوچک سنگی، یک عدد لوح اسطرلاب برنجی، یک عدد کاسه ، یک بشقاب مفرغی، یک صندوقچه کوچک، ۵۸ قطعه سنگ زینتی کوچک، یک عدد کاسه مسی و یک عدد جام درب دار کوچک کشف و ضبط کردند. وی با اشاره به کشف یک دستگاه گنج یاب و ۸۲۱ قطعه سکه جعلی در این مکان اظهار داشت: بنابر اعلام کارشناسان اداره میراث فرهنگی، عتیقه های کشف شده مربوط به هزاره دوم قبل از میلاد(عصر آهن) است. فرمانده انتظامی استان البرز خاطرنشان کرد: در این زمینه پرونده تشکیل و برای انجام مراحل قانونی به مراجع ذی ربط ارسال شد.

۶۷ شی تاریخی در البرز کشف شد

سردارعباسعلی محمدیان روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در پی دریافت گزارش های مردمی مبنی بر قاچاق و نگهداری اشیاء عتیقه،در یک ساختمان مسکونی در جاده ملارد، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس آگاهی شهرستان فردیس قرار گرفت.
وی اضافه کرد: کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی از وجود اشیاء عتیقه در منزل یک قاچاقچی اطمینان حاصل کرده و با هماهنگی مقام قضایی به محل اعزام شدند.
فرمانده انتظامی البرز بیان داشت : یک نفر دراین زمینه دستگیر شده و در بازرسی از منزل متهم تعداد یک پارچ، یک ظرف کوچک سنگی، یک عدد لوح اسطرلاب برنجی، یک عدد کاسه ، یک بشقاب مفرغی، یک صندوقچه کوچک، ۵۸ قطعه سنگ زینتی کوچک، یک عدد کاسه مسی و یک عدد جام درب دار کوچک کشف و ضبط کردند.

وی با اشاره به کشف یک دستگاه گنج یاب و ۸۲۱ قطعه سکه جعلی در این مکان اظهار داشت: بنابر اعلام کارشناسان اداره میراث فرهنگی، عتیقه های کشف شده مربوط به هزاره دوم قبل از میلاد(عصر آهن) است.
فرمانده انتظامی استان البرز خاطرنشان کرد: در این زمینه پرونده تشکیل و برای انجام مراحل قانونی به مراجع ذی ربط ارسال شد.