یک نماینده پارلمان افغانستان نیروهای انتظامی ایران را به دست داشتن در حملات اخیر به پناهندگان افغانستانی متهم کرد

عبدالستار حسینی، عضو پارلمان افغانستان، نیروهای انتظامی ایران را به دخالت در حملات اخیر به پناهجویان افغانستانی متهم کرد و گفت او بخشی از یک تیم تحقیق دولتی در مورد بدرفتاری و سوءرفتار با پناهجویان افغان در ایران است. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، آقای حسینی گفت که تیم تحقیق نتایج بررسی خود را این هفته به پارلمان ارائه می‌کند. اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان، هم روز یکشنبه ۲۵ خرداد گفت هیاتی برای بررسی این موضوع و وضعیت زندگی مهاجران افغانستانی، راهی ایران می‌شود. انتشار برخی گزارش‌ها در مورد سوءرفتار با مهاجران افغانستانی در ایران، از جمله حادثه‌ تیراندازی به یک خودروی حامل آنها در استان یزد که به آتش گرفتن خودرو و کشته و زخمی شدن چندین تن از سرنشینان آن انجامید، باعث برگزاری تظاهرات در چند شهر افغانستان شده است.

عبدالستار حسینی، عضو پارلمان افغانستان، نیروهای انتظامی ایران را به دخالت در حملات اخیر به پناهجویان افغانستانی متهم کرد و گفت او بخشی از یک تیم تحقیق دولتی در مورد بدرفتاری و سوءرفتار با پناهجویان افغان در ایران است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، آقای حسینی گفت که تیم تحقیق نتایج بررسی خود را این هفته به پارلمان ارائه می‌کند. اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان، هم روز یکشنبه ۲۵ خرداد گفت هیاتی برای بررسی این موضوع و وضعیت زندگی مهاجران افغانستانی، راهی ایران می‌شود.

انتشار برخی گزارش‌ها در مورد سوءرفتار با مهاجران افغانستانی در ایران، از جمله حادثه‌ تیراندازی به یک خودروی حامل آنها در استان یزد که به آتش گرفتن خودرو و کشته و زخمی شدن چندین تن از سرنشینان آن انجامید، باعث برگزاری تظاهرات در چند شهر افغانستان شده است.

Radio Eram

FREE
VIEW