یک تهیه‌کننده: برخی فیلم‌ها پلان‌هایشان را با دو وضعیت «بی‌حجاب و با حجاب» برداشت می‌کنند

یک تهیه‌کننده: برخی فیلم‌ها پلان‌هایشان را با دو وضعیت «بی‌حجاب و با حجاب» برداشت می‌کنند یک تهیه‌کننده سینما و تلویزیون که نزدیک به حکومت جمهوری اسلامی است، می‌گوید: «برخی پروژه‌های سینمایی پلان‌هایشان را با دو وضعیت بی‌حجاب و با حجاب ثبت می‌کنند». محمدرضا شفیعی روز دوشنبه ۳۰ آبان در توئیتی نوشت که «امروز متوجه شدم برخی فیلم‌های سینمایی در حال فیلمبرداری، پلان‌های خود را با دو وضعیت با حجاب و بی‌حجاب برداشت می‌کنند». او مدعی «جنگ ترکیبی دشمن» شده که به گفته او، برای برخی سینماگران «محاسبات غلط» ایجاد کرده است و پرسیده که «دشمن با بصیرت آن‌ها چه کرده است؟» از آغاز اعتراضات سراسری در ایران به جان باختن مهسا امینی، دختر ۲۲ ساله سقزی، در بازداشت گشت ارشاد، بسیاری از دختران و زنان معترض حجاب اجباری از سر برداشته و روسری‌های خود را آتش زده‌اند. تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی هم نشان می‌دهد که حضور دختران و زنان در خیابان‌های شهرهای مختلف، مدارس و دانشگاه‌ها بدون حجاب اجباری به امری عادی تبدیل شده و به نظر می‌رسد که بازگشت به وضعیت سابق غیرممکن است. برخی از بازیگران سینما و سایر ه..

یک تهیه‌کننده: برخی فیلم‌ها پلان‌هایشان را با دو وضعیت «بی‌حجاب و با حجاب» برداشت می‌کنند صحنه یک پروژه سینمایی

یک تهیه‌کننده سینما و تلویزیون که نزدیک به حکومت جمهوری اسلامی است، می‌گوید: «برخی پروژه‌های سینمایی پلان‌هایشان را با دو وضعیت بی‌حجاب و با حجاب ثبت می‌کنند».

محمدرضا شفیعی روز دوشنبه ۳۰ آبان در توئیتی نوشت که «امروز متوجه شدم برخی فیلم‌های سینمایی در حال فیلمبرداری، پلان‌های خود را با دو وضعیت با حجاب و بی‌حجاب برداشت می‌کنند».

او مدعی «جنگ ترکیبی دشمن» شده که به گفته او، برای برخی سینماگران «محاسبات غلط» ایجاد کرده است و پرسیده که «دشمن با بصیرت آن‌ها چه کرده است؟»

از آغاز اعتراضات سراسری در ایران به جان باختن مهسا امینی، دختر ۲۲ ساله سقزی، در بازداشت گشت ارشاد، بسیاری از دختران و زنان معترض حجاب اجباری از سر برداشته و روسری‌های خود را آتش زده‌اند.

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی هم نشان می‌دهد که حضور دختران و زنان در خیابان‌های شهرهای مختلف، مدارس و دانشگاه‌ها بدون حجاب اجباری به امری عادی تبدیل شده و به نظر می‌رسد که بازگشت به وضعیت سابق غیرممکن است.

برخی از بازیگران سینما و سایر هنرمندان نیز به این اعتراضات پیوسته و عکس‌هایی از خود بدون حجاب اجباری منتشر کرده‌اند. در همین زمینه تاکنون هنگامه قاضیانی و کتایون ریاحی، بازیگران سینما، بازداشت شده‌اند و برای برخی دیگر از اعضای جامعه سینمایی از سوی نهادهای امنیتی احضاریه صادر شده است.

خانه سینما روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای به این بازداشت‌ها و احضاریه‌ها واکنش نشان داد و تهدید کرد که در صورت عدم آزادی سینماگران بازداشتی، اعضای آن دست به اعتصاب خواهند زد.

Radio Eram

FREE
VIEW