خانه / ورزشی / یک بام و دو هوای کمیته انضباطی، از۳ جلسه کمال تا یک جلسه سرور

یک بام و دو هوای کمیته انضباطی، از۳ جلسه کمال تا یک جلسه سرور

روز گذشته جلسه رسیدگی به تخلف سرور جپاروف، هافبک ازبسکتانی استقلال برگزار شد و به خطای خشن این بازیکن روی یونس دلفی، مهاجم استقلال خوزستان رسیدگی شد و در نهایت این بازیکن یک جلسه از همراهی تیمش محروم شد.

این حکم در حالی صادر شد که با توجه به حرکت خطرناک این بازیکن که می‌توانست آسیب جدی به سلامت بازیکن حریف بزند، به نظر می‌رسید حکم سنگین‌تری علیه هافبک ازبکستانی صادر شود ولی به نظر می‌رسد اعتراضات چند روز اخیر نسبت به تلطیف حکم جپاروف موثر بوده است.

نکته جالب اینجاست که کمیته انضباطی تاکنون به دلایل خیلی ساده‌تر از این محرومیت‌های سنگین‌تر برای بازیکنان لیگ برتری ایجاد می‌کند که یک نمونه از آن مربوط به کمال کامیابی‌نیا در فصل گذشته است.

هافبک دفاعی پرسپولیس در دیدار مقابل تراکتورسازی روی یک صحنه با فرزاد حاتمی درگیری لفظی پیدا می‌کند که با کارت زرد از سوی داور مواجه شد و بدین ترتیب دربی حساس پایتخت را از دست داد. این اتفاق عصبانیت کامیابی‌نیا را بیشتر کرد و او با پرخاشگری علیه داور مسابقه واکنش نشان داد که این امر باعث اخراج وی از زمین مسابقه شد.

بعد از این بازی بود که کمیته انضباطی علیه وی تشکیل جلسه داد و این بازیکن علاوه بر دو جلسه‌ای که به واسطه محرومیت سه کارته شدن و کارت قرمز مستقیم با آن مواجه بود، ۲ جلسه نیز تنبیه انضباطی کرد تا او مجموع ۴ بازی آتی تیمش را از دست بدهد.

مشخص نیست ملاک کمیته انضباطی چیست که یک درگیری لفظی ۳ جلسه محرومیت در پی دارد ولی خطای خشن و خطرناک تنها یک جلسه؟

 

همچنین بررسی کنید

جنجال پیراهن تیم ملی فوتبال ایران برای جام جهانی روسیه

فدراسیون فوتبال ایران قراردادی با شرکت آلمانی آدیداس برای خرید پیراهن تیم ملی فوتبال ایران …

حمایت زنان سینماگر از زنان فوتسالیست

حمایت زنان سینماگر از زنان فوتسالیست تیم ملی فوتسال زنان ایران عصر امروز یکشنبه ۲۶ …

"
2016

Watch Dragon ball super