خانه / ورزشی / یک بام و دو هوای کمیته انضباطی، از۳ جلسه کمال تا یک جلسه سرور

یک بام و دو هوای کمیته انضباطی، از۳ جلسه کمال تا یک جلسه سرور

روز گذشته جلسه رسیدگی به تخلف سرور جپاروف، هافبک ازبسکتانی استقلال برگزار شد و به خطای خشن این بازیکن روی یونس دلفی، مهاجم استقلال خوزستان رسیدگی شد و در نهایت این بازیکن یک جلسه از همراهی تیمش محروم شد.

این حکم در حالی صادر شد که با توجه به حرکت خطرناک این بازیکن که می‌توانست آسیب جدی به سلامت بازیکن حریف بزند، به نظر می‌رسید حکم سنگین‌تری علیه هافبک ازبکستانی صادر شود ولی به نظر می‌رسد اعتراضات چند روز اخیر نسبت به تلطیف حکم جپاروف موثر بوده است.

نکته جالب اینجاست که کمیته انضباطی تاکنون به دلایل خیلی ساده‌تر از این محرومیت‌های سنگین‌تر برای بازیکنان لیگ برتری ایجاد می‌کند که یک نمونه از آن مربوط به کمال کامیابی‌نیا در فصل گذشته است.

هافبک دفاعی پرسپولیس در دیدار مقابل تراکتورسازی روی یک صحنه با فرزاد حاتمی درگیری لفظی پیدا می‌کند که با کارت زرد از سوی داور مواجه شد و بدین ترتیب دربی حساس پایتخت را از دست داد. این اتفاق عصبانیت کامیابی‌نیا را بیشتر کرد و او با پرخاشگری علیه داور مسابقه واکنش نشان داد که این امر باعث اخراج وی از زمین مسابقه شد.

بعد از این بازی بود که کمیته انضباطی علیه وی تشکیل جلسه داد و این بازیکن علاوه بر دو جلسه‌ای که به واسطه محرومیت سه کارته شدن و کارت قرمز مستقیم با آن مواجه بود، ۲ جلسه نیز تنبیه انضباطی کرد تا او مجموع ۴ بازی آتی تیمش را از دست بدهد.

مشخص نیست ملاک کمیته انضباطی چیست که یک درگیری لفظی ۳ جلسه محرومیت در پی دارد ولی خطای خشن و خطرناک تنها یک جلسه؟

 

همچنین بررسی کنید

نزدیک به ۵۰ نماینده پارلمان اروپا خواستار تحریم بازی‌های جام جهانی فوتبال در روسیه شدند

ده‌ها نماینده پارلمان اروپا نامه‌ای را امضا کرده‌اند که از دولت‌های اروپایی می‌خواهد به دلیل …

رئیس فدراسیون فوتبال به دادسرا احضار شد

مهدی تاج ،‌رئیس فدراسیون فوتبال ایران به دلیل بازگشت مسعود شجاعی به تیم ملی به …

Translate »
"
2016

Watch Dragon ball super